WinRAR 5.50: format RAR 5.0 domyślnie na czystych instalacjach

WinRAR 5.50: format RAR 5.0 domyślnie na czystych instalacjach

WinRAR 5.50: format RAR 5.0 domyślnie na czystych instalacjach
21.04.2017 19:12, aktualizacja: 01.05.2017 18:43

W przypadku oprogramowania niezbędnego, jak na przykład archiwizatorów, nieczęsto mamy okazję poinformować o nowych wersjach z licznymi nowościami. Tym razem jest inaczej – na ostatniej prostej znalazł się jakiś czas temu WinRar 5.50. Już dziś przyglądamy się nowościom, jakie znajdziemy w wersji beta. Pobrać można ją z naszej bazy oprogramowania.

Najważniejszą zmianę w wersji 5.0 ustawienie formatu archiwum RAR 5.0 jako domyślnego w przypadku czystych instalacji. Dotąd był on dostępny opcjonalnie. RAR 5.0 w stosunku do wcześniejszych specyfikacji oferuje między innymi większy rozmiar słownika – maksymalnie 1 GiB, domyślnie 32 MiB.

Najbardziej odczuwalnym rezultatem przejścia na RAR 5.0 w czystych instalacjach będzie krótszy czas dekompresowania, gdyż WinRAR będzie mógł do tego zaangażować wiele rdzeni. Warto jednak pamiętać, że nowy format archiwum nie będzie obsługiwany przez starsze wersje archiwizatorów. Pełna lista nowości 5.0 znajduje się na stronach producenta.

Kolejne nowości dotyczą już przede wszystkim udogodnień w obsłudze samego programu. WinRAR doczekał się swoistego menedżera haseł: odtąd dostęp do niego możliwy będzie po zdefiniowaniu i wprowadzeniu ogólnego hasła. Przydatnym detalem będzie prośba o ponowne wprowadzenie hasła przy pomyłce, która zastąpiła natychmiastowe anulowanie całej operacji.

Dodano także obsługę wypakowywanie archiwów w formacie LZ, które tworzy się za pomocą programu Lzip. Nowy WinRAR może także zostać ustawiony, jako domyślny do otwierania tego typu archiwów. Podobnie jest teraz także z formatem ZIPX. Wśród poprawek znajdziemy na przykład rozwiązanie problemów w wypakowaniu ZIP-ów skompresowanych dzięki XZ i zaszyfrowanych za pomocą AES.Nowości jest znacznie więcej, a z ich pełną listą zapoznać można się na łamach witryny programu. Zarówno najnowszą stabilną wersję programu, jak i jego wersję beta (panel Wszystkie wersje, a następnie WinRAR 5.50 Beta, znaleźć można w naszym katalogu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)