r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WinRAR 5.40

Strona główna Windows Akcesoria Kompresory plików
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WinRAR to jeden z najpopularniejszych archiwizatorów dostępnych na rynku. Program zwraca swoją uwagę prostotą obsługi połączoną z dużymi możliwościami: dzięki niemu stworzymy nowe archiwa, zmodyfikujemy już istniejące, a także zabezpieczymy dane hasłem. Jeżeli archiwum ulegnie uszkodzeniu, to właśnie WinRAR będzie w stanie je naprawić.

Galeria programu

Dzięki programowi WinRAR możemy tworzyć archiwa w formatach RAR, RAR5 (są to własnościowe algorytmy producenta), a także ZIP. Pozwala on również na wypakowywanie archiwów innego typu np. CAB, ARJ, LZH, ACE, TAR, GZip, UUE, ISO, BZIP2, Z i 7-Zip. Ogromną zaletą aplikacji jest możliwość naprawy archiwów i wykorzystywania danych naprawczych w nich zawartych. W tym przypadku niejednokrotnie radzi sobie znacznie lepiej od alternatywnych zamienników.

Archiwizator pozwala na tworzenie samorozpakowujących się archiwów SFX, możliwe jest również zaszyfrowanie plików przy pomocy algorytmu AES-256. Nowa wersja umożliwia sprawdzenie hasła archiwum bez jego kompletnego rozpakowywania, znacznie przyśpiesza więc dostęp do danych. Archiwa mogą oprócz plików zawierać także dodatkowe komentarze i niektóre informacje z systemu plików np. oryginalne uprawnienia, a także strumienie. W razie potrzeby możliwe jest utworzenie archiwów o określonej wielkości np. w celu podzielenia ich, aby zmieściły się a płytę CD lub DVD. Program radzi sobie bardzo dobrze nawet z gigantycznymi plikami zajmującymi dziesiątki gigabajtów.

Dużą zaletą aplikacji jest wykorzystywane możliwości nowych procesorów. Korzysta on z zalet 64-bitowej architektury, podczas kompresowania i dekompresowania wykorzystuje wiele rdzeni procesora, co znacznie przyśpiesza wszystkie operacje. Uwagę zwracają również rozbudowane opcje kompresji: podstawowe ustawienia umożliwiają wybranie stopnia kompresji i wielkości słownika, możliwe jest jednak oddzielne określenie parametrów dla różnych typów danych. Na plus wyróżnia się tutaj algorytm RAR5, w którym zastosowano większy rozmiar słownika (do 1 GB). Oprócz interfejsu graficznego WinRAR oferuje obsługę za pomocą wiersza poleceń. Dzięki temu możliwe jest zautomatyzowanie jego pracy.

Uwaga!

Oprogramowanie WinRAR jest rozpowszechniane na licencji shareware: po instalacji użytkownik może korzystać z niego bez ograniczeń przez 40 dni. Po tym czasie program działa nadal, konieczne jest jednak kupienie licencji. Ta jest dożywotnia, wystarczy zapłacić za program tylko raz.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

WinRAR 5.50: format RAR 5.0 domyślnie na czystych instalacjach

102
OPROGRAMOWANIE 21.04.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

W przypadku oprogramowania niezbędnego, jak na przykład archiwizatorów, nieczęsto mamy okazję poinformować o nowych wersjach z licznymi nowościami. Tym razem jest inaczej – na ostatniej prostej znalazł się jakiś czas temu WinRar 5.50. Już dziś przyglądamy się nowościom, jakie znajdziemy w wersji beta. Pobrać można ją z naszej bazy oprogramowania. Najważniejszą zmianę w wersji 5.0 ustawienie formatu archiwum RAR 5.0 jako domyślnego w przypadku czystych instalacji. Dotąd był on dostępny opcjonalnie. RAR 5.0 w stosunku do wcześniejszych specyfikacji oferuje między innymi większy rozmiar…

Nowy WinRAR 5.30 już do testów. Coraz lepsza obsługa 7-zip i przenoszenia danych między systemami

52
OPROGRAMOWANIE 21.07.2015 | Adam Golański (eimi)

Pomimo konkurencji ze strony bardziej wydajnych algorytmów kompresji, klasyczny RAR trzyma się mocno, a wykorzystujący go flagowy archiwizer WinRAR jest jednym z najchętniej pobieranych programów tego typu na Windows. Jego autorzy, prowadzący studio RARLAB bracia Roszałowie, przedstawili właśnie do testów najnowszą wersję archiwizera, i to nie tylko dla Windows, ale też dla OS X i Linuksa. Oczywiście lwia część ulepszeń trafiła do WinRAR-a. Archiwizer będzie teraz radził sobie z wieloczęściowymi archiwami ZIP tworzonymi przez program 7-zip (rozszerzenia w postaci .zip.001, .zip.002…), o ile…

Recenzje użytkowników

Historyczny program
Są legalne darmowe odpowiedniki
ocena użytkownika

Zdecydowana większość użytkowników zapomina, że udostępniana jest im wersja shareware za którą po pewnym czasie przychodzi zapłacić. Istnieją darmowe odpowiedniki (w dodatku lżejsze), które po odpaleniu nie wymagają zabawy w klikanie odpowiedniej "brami" czy użycie karty kredytowej :P

13.02.2017 20:01 | Recenzja do wersji 5.40
Najlepszy archiwizator, pewna firma, sprawdzony, świetny w tym co ma robić, niekonieczność kupowania licencji, niezawodny
brak jakichkolwiek zmian
ocena użytkownika

Nie ma co tutaj mówić, najlepszy program tego typu. Wiele możliwości które nie kończą się na spakowaniu i odpakowaniu pliku .rar (choć i tak głównie do tego mi służył i służy nadal). Jest to chyba najdłużej używany przeze mnie program jaki kojarzę, na prawdę, mam go od samego początku i do dzisiaj mnie nie zawiódł. Oczywistym minusem jest brak jakichkolwiek zmian w szacie graficznej, aczkolwiek czy byłoby to potrzebne ? nie sądze. Polecam jak najbardziej, uważam go także za lepszego od swojego konkurenta czyli 7-zip'a.

31.01.2017 00:07 | Recenzja do wersji 5.40
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Obserwator_z_ramienia   5 #954 29.04.2017 14:54

trzyma poziom.

Chris Gunsen   7 #953 23.04.2017 05:33

WinRAR 5.40? Przecież od dawna ten program jest w obiegu.Ano,nie wie prawica,co czyni lewica....he,he,he.....

  #952 22.04.2017 09:55

Polecam Wam Bandizipa: https://www.bandisoft.com/bandizip/pl/

Jarek-59   1 #951 21.04.2017 19:58

@HARBETH: Jako żywo :)

HARBETH   4 #950 21.04.2017 19:51

@X-Ray1970: Potwierdzam.Ktoś "odwalił fuszerkę" ;).

X-Ray1970   10 #949 21.04.2017 18:54

Wersja 5.40 PL dostępna jest od 19 września u.r. ...

Lrrr   3 #948 14.04.2017 11:46

Używam i polecam.

mlkdom   5 #947 10.04.2017 01:04

@To znowu.ja (niezalogowany):
W uproszczeniu można powiedzieć, że program służy do kompresji czyli zmniejszania rozmiaru wybranych plików. Jeśli go odinstalujesz to stracisz możliwość dekompresji czyli przywracania plików do stanu początkowego. Najnowsze systemy operacyjne posiadają wbudowaną obsługę najpopularniejszego formatu kompresji i dekompresji jakim jest format zip. Po usunięciu omawianego programu system przywróci domyślny program do dekompresji. Nie będzie on jednak w stanie odczytać wszystkich spakowanych plików tak jak to robią zewnętrzne programy. Przeglądając internet zapewne zauważyłeś, że wiele twórców publikuje na swoich stronach paczki z dokumentami, zdjęciami, programami. Zamiast pobierać każdy plik z osobna pobiera się jedną paczkę. Paczka to nic innego jak skompresowany plik mieszczący w sobie więcej plików i dodatkowo zajmujący mniej miejsca niż suma wszystkich plików osobno. Jest wiele metod kompresji. Twórcy oprogramowania wciąż wymyślają algorytmy skracające czas tworzenia skompresowanych paczek lub zmniejszających ich rozmiary. Niektóre programy do ich tworzenia są płatne inne bezpłatne. Od użytkownika komputera zależy czy chce mieć możliwość tworzenia i otwierania takich archiwów nazwanych w uproszczeniu paczkami i z jakiego programu chce korzystać.

Podsumowując.
Program można bezpiecznie odinstalować bez szkody dla systemy. Jeżeli zajdzie potrzeba otwarcia nieznanego archiwum będzie można ponownie zainstalować program lub skorzystać z konkurencyjnego oprogramowania.

Programy do wyboru:
https://www.dobreprogramy.pl/kompresory-plikow,programy,windows,48.html

  #946 01.04.2017 20:12

Zainstalowałem Winrar dla zasady instalowanych programów ze spektrum popularnych ,ładnych programów dla Windows ale go nie używam a nawet zapomniałem ,że on jest .Zainstalowałem bo inni go mają wgranego lub ściągniętego . Być może myślałem ,że z Winrar będzie lepiej komputer funkcjonował . Kiedyś go przeglądałem a nie wiem do czego służy .Dlatego mam pytanie czy dla laika który korzysta głównie z przeglądarki jest on konieczny ,nieodzowny ,funkcyjny ,ważny ? Zadam odwrotne pytanie - to jeżeli usunę Winrar z komputera teraz to czy coś stracę ,namieszam czy zakłócę pracę komputera a może spowoduję awarię ? Monity o zakupie licencji po 40 dniach mnie zaniepokoiły . Niektórzy internauci go mają a ja również i teraz mam wątpliwości i obawy czy muszę go mieć ? Dlatego dodałem więcej przymiotników w wypowiedzi ,ubarwiłem i piszę jakbym nie rozumiał tego co czytam ale chodzi o to ,że takich osób jest sporo . Instalują program impulsywnie ale do końca nie rozumieją czy jest to potrzebne i zapominają ,że nie są informatykami .Kolega też niewiele konkretów i bzdurnie mi powiedział o Winrar a ma go wgranego od początku .Zrozumiałem ,że jest program bo jest i tyle . Wniosek -kuma tyle co ja . Proszę o odpowiedź czy ten program jest dla informatyków czy także dla laików ,mniej obytych z komputerem i na pytanie jak wyżej ?

juh   5 #945 18.03.2017 14:38

Korzystam z WinRAR od kilkunastu już lat i nigdy mnie nie zawiódł. Próbowałem alternatywy jakim jest polecany 7-zip jednak zdarzały się problemy z rozpakowaniem plików pobranych przez internet. Nie wiedzieć dlaczego WinRAR je rozpakował bez problemu. I tak pozostał ze mną do dnia dzisiejszego a od kilku lat (lepiej późno niż wcale) zakupiłem licencję którego zakupu to nie żałuję.

Autor edytował komentarz w dniu: 18.03.2017 14:38
Katoss   3 #944 10.01.2017 18:08

@Anonim (niezalogowany): Oczywiście że tak, jak będziesz miał do czynienia z wieloma archiwami to sam się przekonasz o lepszości RAR nad innymi.

  #943 04.01.2017 20:06

@Katoss: Takie dość enigmatyczne wyjaśnienie. Pakowanie do RAR? A to jakieś dobro samo w sobie? Stabilność archiwów?

Katoss   3 #942 04.01.2017 15:21

@Anonim (niezalogowany): choćby pakowanie do RAR i stabilność archiwów.

  #941 02.01.2017 17:24

@Katoss: Ciężko sobie wyobrazić po co ktoś miałby kupować licencję na ten program, skoro tyle jest darmowych alternatyw. Chętnie dowiem się co oferuje w zamian za określoną kwotę, czego nie mają darmowe programy.

Katoss   3 #940 31.12.2016 18:35

@józeek: nie tą licencję kupiłeś

Katoss   3 #939 31.12.2016 18:34

@GeloXD: wbrew Twoim opiniom WinRar bardzo dobrze się sprzedaje i wcale nie kupują go naiwni.

GeloXD   8 #938 28.12.2016 09:33

Krążą plotki, że ktoś kupił licencję na ten program.
WinRar to już przeżytek, chcieli go wskrzesić rar5tką, okazało się, że jednak bardziej popularny jest 7zip dlaczego ?
Bo jest darmowy i w programach, które obsługują 7zipa możemy przebierać od 7zipa do tego którego ja używam bandizip.

Flanet   3 #937 26.10.2016 18:52

WinRar to klasa sama w sobie. Mnie nigdy nie zawiódł. Nie słyszałem, żeby autor miał pretensje o te tysiące, miliony (?) użytkowań programu po 40 dniach bezpłatnej licencji. Zresztą, sporo plików w sieci spakowanych jest rarem. Dlaczego systemowy zip tego nie otworzy? Albo z drugiej strony, dlaczego ludzie pakują w rarze..

CoperPL   6 #936 26.09.2016 13:45

@Anonim (niezalogowany): Może część ma przywiązanie do tego programu ale u mnie to jest alternatywa spakowania w 1 plik kilkanaście plików by móc komuś wysłać. Z 7zipa korzystałem ale wybrałem winrara ze względu " PRZYWIĄZANIA i PRZYZWYCZAJENIA"

  #935 19.09.2016 21:59

Programik ten był fajny 20 lat temu, w epoce dyskietek, gdzie każdy zaoszczędzony kilobajt robił różnicę. Również przesyłając coś protokołem ftp (bardzo wówczas popularnym, prawie tak jak http), używając do tego modemu 28.8 kbps, gdzie każdy zaoszczędzony kilobajt robił WIELKĄ różnicę. Poza tym konkurencyjny WinZip również był płatny, oferując przy tym gorszą kompresję no i nie miał możliwości dodawania do archiwum danych naprawczych, które czasem się jednak przydawały. Ale dzisiaj? Jest sens kupować własnościowe oprogramowanie, mając lepsze, darmowe i otwarte odpowiedniki, jak chociażby 7-zip? Albo użyć po prostu wbudowanego w system ZIP'a, który wszędzie się otworzy, a rozmiar archiwum o te 5-7 % większy nie robi już chyba różnicy przy obecnej pojemności nośników i szybkości łącz internetowych... Ale jak ktoś lubi, bądź ma sentyment to czemu nie?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.