WinRAR WinRAR 5.91

Strona główna Windows Akcesoria Kompresory plików
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WinRAR to jeden z najpopularniejszych archiwizatorów dostępnych na rynku. Program zwraca swoją uwagę prostotą obsługi połączoną z dużymi możliwościami: dzięki niemu stworzymy nowe archiwa, zmodyfikujemy już istniejące, a także zabezpieczymy dane hasłem. Jeżeli archiwum ulegnie uszkodzeniu, to właśnie WinRAR będzie w stanie je naprawić.

Nie tylko RAR, ale i ZIP, TAR, GZip, ISO, BZIP2 i 7-Zip

Dzięki programowi WinRAR możemy tworzyć archiwa w formatach RAR, RAR5 (są to własnościowe algorytmy producenta), a także ZIP. Pozwala on również na wypakowywanie archiwów innego typu np. CAB, ARJ, LZH, ACE, TAR, GZip, UUE, ISO, BZIP2, Z i 7-Zip. Ogromną zaletą aplikacji jest możliwość naprawy archiwów i wykorzystywania danych naprawczych w nich zawartych. W tym przypadku niejednokrotnie radzi sobie znacznie lepiej od alternatywnych zamienników.

Samorozpakowujące się archiwa

Archiwizator pozwala na tworzenie samorozpakowujących się archiwów SFX, możliwe jest również zaszyfrowanie plików przy pomocy algorytmu AES-256. Nowa wersja umożliwia sprawdzenie hasła archiwum bez jego kompletnego rozpakowywania, znacznie przyśpiesza więc dostęp do danych. Archiwa mogą oprócz plików zawierać także dodatkowe komentarze i niektóre informacje z systemu plików np. oryginalne uprawnienia, a także strumienie. W razie potrzeby możliwe jest utworzenie archiwów o określonej wielkości np. w celu podzielenia ich, aby zmieściły się a płytę CD lub DVD. Program radzi sobie bardzo dobrze nawet z gigantycznymi plikami zajmującymi dziesiątki gigabajtów.

Dużą zaletą aplikacji jest wykorzystywane możliwości nowych procesorów. Korzysta on z zalet 64-bitowej architektury, podczas kompresowania i dekompresowania wykorzystuje wiele rdzeni procesora, co znacznie przyśpiesza wszystkie operacje. Uwagę zwracają również rozbudowane opcje kompresji: podstawowe ustawienia umożliwiają wybranie stopnia kompresji i wielkości słownika, możliwe jest jednak oddzielne określenie parametrów dla różnych typów danych. Na plus wyróżnia się tutaj algorytm RAR5, w którym zastosowano większy rozmiar słownika (do 1 GB). Oprócz interfejsu graficznego WinRAR oferuje obsługę za pomocą wiersza poleceń. Dzięki temu możliwe jest zautomatyzowanie jego pracy.

Informacje o licencji

Oprogramowanie WinRAR jest rozpowszechniane na licencji shareware: po instalacji użytkownik może korzystać z niego bez ograniczeń przez 40 dni. Po tym czasie program działa nadal, konieczne jest jednak kupienie licencji. Ta jest dożywotnia, wystarczy zapłacić za program tylko raz.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Instalowany domyślnie na nowych kompach, czyli ratuje przy braku innych pomysłów na ZIPy
Marudzi o licencję
ocena użytkownika
26.06.2020 14:30 • Recenzja do wersji 5.90

Pozostaje dla mnie paradoksem, dlaczego panowie w sklepach ze sprzętem instalują domyślnie Kowalskim ten program, wymagający zakupu licencji, a nie wyróżniający się niczym szczególnym dla przeciętnego użytkownika. Efekt jest taki, że domowy użytkownik leci na trialu póki można, a potem wywala program z dysku i instaluje 7-ZIP, PeaZip, Bandizip lub insze ustrojstwo free o podobnej funkcjonalności. Ani ziębi, ani grzeje, o licencję prosi. Możliwe, że wyżeracze znajdą tutaj coś ciekawego, ale do wypakowania fotek z wakacji spokojnie można użyć jednej z alternatyw.

Nie ma jakichkolwiek plusów!!!!!
Nie instaluje się wersja z imieniem i nazwiskiem użytkownika!
ocena użytkownika
04.07.2019 09:43 • Recenzja do wersji 5.71

Firma Microsoft lubi robić tragiczne w skutkach recenzje swoich programów, które w 100% nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Mam zainstalowany program WINRAR 5.71 PL w wersji 32 bitowej, natomiast wersja 64 bitowa w 100% nie zdaje egzaminu? Dlaczego? Powód jeden jedyny! Tam gdzie sięgają ręce pracowników MICROSOFTU i ich użytkownik nie spełnia ich oczekiwań potrafią jak "diabeł z jasnego piekła" zniszczyć wszystko po to tylko aby nie miał danego programu ich pracownik!!! Od dwóch miesięcy próbuję zainstalować ten program i zawsze po raz 40-ty nic z tego nie wynika. Zawsze jest wersja testowa. Zapłaciłem jak na tamte czasy spory kasy za ten program i teraz nie mogę go w jakikolwiek sposób zainstalować w systemie Windows 10 64 bit!!! Udało się to jeden jedyny raz w wersji 32 bitowej Windows 10 PL. Wolę popełnić samobójstwo niż stale być upokorzanym przez MICROSOFT. Nic dodać nic ująć! Bóg Wam zapłać!!!!