WindowsAkcesoriaInne akcesoriaWinToFlash
WinToFlash ikona

WinToFlash1.13.0000

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

WinToFlash to bardzo ciekawe narzędzie, pozwalające na stworzenie samostartującego (bootowalnego) nośnika instalacyjnego systemu Windows z użyciem dowolnego pendrive'a, zewnętrznego dysku twardego czy też karty pamięci.

Program oferuje 2 tryby pracy przeznaczone odpowiednio dla początkujących i nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Pierwszy z nich, Wizard mode, opiera się o wbudowany kreator, który wspiera nas na każdym etapie tworzenia bootowalnego nośnika z systemem. Z jego poziomu m.in. łatwo wskażemy obraz lub archiwum, a także nośnik, który chcemy wykorzystać w kreowaniu naszego bootowalnego pendrive'a. W tym przypadku proces konfiguracji ograniczony został do minimum.

Drugi z oferowanych trybów, Advanced mode, kierowany jest raczej do bardziej doświadczonych użytkowników. Już po jego uruchomieniu możemy wybrać zadanie, które chcielibyśmy zrealizować przy użyciu tego narzędzia. Poza funkcją tworzenia nośników instalacyjnych systemów Windows znajdziemy tam opcje kasowania zawartości nośnika, kreowania nośnika z środowiskiem MS-DOS czy też tworzenia pendrive'a z konsolą odzyskiwania Windows XP/2003 lub zawierającego takie komponenty jak AntiSMS i WinLocker. Kolejny etap to konfiguracja poszczególnych parametrów instalacji (pozwalających maksymalnie zautomatyzować instalację systemu), ustawienia MBR, sprawdzania dysków twardych oraz bootloadera.

WinToFlash wyposażony został w pełne wsparcie dla obrazów nośników w formatach ISO, RAR, ARJ, ZIP, 7z, CAB i DMG. Narzędzie umożliwia sformatowanie nośnika do systemu plików FAT16 lub FAT32, obsługując przy tym takie typy partycji jak CHS i LBA. Nie zabrakło również funkcji sprawdzania urządzenia pod kątem występowania błędów po operacji transferu danych instalacyjnych Windows.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.17 ocen
Twoja ocena
ProducentNovicorp
Liczba pobrań79 908
Data aktualizacji8 lis 2017
Rozmiar pliku9.12 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
WinToFlash ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)