Wkrótce aktualizacja Allo: potęga sztucznej inteligencji zasugeruje... emoji

Strona głównaWkrótce aktualizacja Allo: potęga sztucznej inteligencji zasugeruje... emoji
16.11.2016 17:26
Wkrótce aktualizacja Allo: potęga sztucznej inteligencji zasugeruje... emoji

Po raz pierwszy o pracach nad nowymi komunikatorami Google usłyszeliśmy podczas tegorocznej konferencji Google I/O. Pod koniec września Google oficjalnie udostępniło Allo, zaś wkrótce pojawić ma się aktualizacja przynoszącą nowe funkcje. I wiele mówiącą o kierunku rozwoju tego komunikatora.

bEDGEbLV

Mimo że reakcje na Allo i Duo były na ogól pozytywne, co miało odzwierciedlenie w początkowej popularności, to o nowych komunikatorach Google raczej szybko zapomnieliśmy. Nadal nie sposób natknąć się na osoby, które zdecydowałyby się na korzystanie z nich na co dzień. Powodów może być kilka, jednak Google zdaje się tego nie zauważać. Zwłaszcza jeśli przyjrzeć się funkcjom, jakie trafią lada moment do Allo.

Jak pisze The Verge, korporacja ma zamiar wprowadzić w oknie rozmowy nowy przycisk nazwany Smart Smiley. Na podstawie maszynowej analizy tekstu w rozmowie, po pacnięciu w Smart Smiley, użytkownik zyska szybki dostęp do emoji i naklejek, które algorytmy uznają za odpowiednie w kontekście ostatnich wiadomości.

źródło: theverge.com
źródło: theverge.com

Ponadto w Allo pojawią się nowe tła dla konwersacji. A takie nowości, abstrahując już od ziszczenia się najczarniejszych słów osób szczególnie zatroskanych o prywatność korespondencji, dalekie są od najczęściej postulowanych przez użytkowników zmian. Wśród nich należy w pierwszej kolejności wymienić multiplatformowość, choćby poprzez możliwość brania udziału w rozmowie na pecetach, np. za pomocą wersji przeglądarkowej.

bEDGEbLX

Jak widać, priorytety Google są inne, wobec czego trudno pozostawać optymistą – słowo daję, że w redakcji w ostatnim czasie częściej padła nazwa Hangouts, niż Allo. Komunikator można znaleźć w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDGEbMT