Właściciele Galaxy myślą o iPhonie 7 – na ich lojalność Samsung nie ma co liczyć

Strona głównaWłaściciele Galaxy myślą o iPhonie 7 – na ich lojalność Samsung nie ma co liczyć
07.09.2016 14:32
Właściciele Galaxy myślą o iPhonie 7 – na ich lojalność Samsung nie ma co liczyć

Jak się nazywa szef Samsunga? A jak się nazywa szef Apple’a?Podejrzewamy, że znacznie więcej osób udzieli poprawnej odpowiedzina to drugie pytanie. Koreańska firma nie ma lekko, pomimo tychwszystkich starań nad budowaniem swojej „magii”, wciąż wporównaniu do Apple jest tylko numerem 2. I w żaden sposób niepotrafi zbliżyć się do takiego poziomu konsumenckiej lojalności,jaką przejawiają użytkownicy produktów firmy z Cupertino. Jużdziś przed premierą iPhone’a 7 słychać, że spora częśćwłaścicieli topowych Samsungów Galaxy myśli o sięgnięciu ponowiutkie Jabłuszka.

bEIJrzhh

Firma badawcza Market Strategies opublikowała raportpt. iPhone 7 Market Landscaper, z którego wynikajednoznacznie, że Apple może liczyć na zainteresowanie swoimsmartfonem nie tylko wśród użytkowników starszych wersjiiPhone’a, ale też wśród posiadaczy flagowców Samsunga. Cena niejest żadną barierą, koreańskie smartfony sprzedawane są przecieżw cenach zbliżonych do cen produktów z Cupertino.

350188110266787777

Lojalność posiadaczy smartfonów Apple’a jest oszałamiająca.Aż 85% właścicieli iPhone’a 6/6S Plus chciałoby kupić iPhone’a7. Wśród posiadaczy „zwykłych” iPhone’ów 6/6S odsetek tenwynosi 56%, zaś wśród tych, którzy wciąż mają starsze iPhone’y4/5 – 53%. W wypadku tej pierwszej grupy można sądzić, że mamydo czynienia z prawdziwymi fanami, chcącymi mieć zawsze to conajlepsze.

bEIJrzhj

IPhone 7 ekscytuje też wielu użytkowników Samsungów,szczególnie tych, którzy posiadają modele z serii Galaxy Note. 45%z nich zadeklarowało gotowość do zakupu nowego smartfonu Apple’a.Wśród użytkowników serii Galaxy S odsetek ten jest mniejszy,wynosi 30%, ale to i tak sporo, biorąc pod uwagę, że przechodzącna iPhone’a muszą rozstać się z Androidem i zakupionymiwcześniej aplikacjami. Powód tej nielojalności tkwi wpostrzeganych możliwościach sprzętu. Znaczna część posiadaczySamsungów najwyraźniej uważa, że iPhone po prostu oferuje więcej,w szczególności w kwestii czasu pracy na baterii.

350188110266984385

Problemy z baterią w GalaxyNote 7 na pewno w jakimś stopniu przyczyniły się do takiegopostrzegania sytuacji. Duży model 7 Plus mógłby być idealnymnowym smartfonem dla rozczarowanych sprzętem z Korei, tym bardziej,że wciąż nadawałby się do gry w pingponga wygodnego oglądaniawideo i stron WWW.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEIJrzif