iOSGryStrategiczneWojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści
Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści ikona

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

  • Slider item
  • Slider item

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (Thronebreaker) to gra CD Projekt RED, czyli studia odpowiedzialnego za serię Wiedźmin. Tytuł łączy elementy znane z przygodówek, cRPG-ów oraz karcianek.

Osoby, które nie miały do czynienia z Dzikim Gonem czy też poprzednimi Wiedźminami od CD Projekt RED, bez problemu zrozumieją fabułę Wiedźmińskich Opowieści. Akcja Wojny Krwi rozgrywa się bowiem przed historią opowiedzianą we wcześniejszych grach polskiego studia. Scenariusz osadzony w czasach II wojny z Nilfgardem skupia się na losach królowej Lyrii i Rivii, czyli Meve. Twórcy położyli duży nacisk na historię, dlatego też całość wystarcza na około 30 godzin zabawy.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści toczy się na mapie, którą obserwujemy z perspektywy rzutu izometrycznego. Poruszając się po kolejnych lokacjach bierzemy udział w rozmaitych przygodach, rozmawiamy z postaciami niezależnymi, rekrutujemy jednostki, ulepszamy obozowisko i gramy oczywiście w Gwinta. Nieodłącznym elementem rozgrywki jest więc kolekcjonowanie coraz lepszych kart do swojej talii.

Bardzo ciekawa jest geneza powstania gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. Początkowo autorzy chcieli przygotować dodatkowe kampanie fabularne do Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, bo tworzone przez nich dzieło rozrosło się do nieoczekiwanych rozmiarów, w efekcie czego światło dzienne ujrzała Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań51
Data aktualizacji31 lip 2020
System operacyjnyiOS
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)