Wpadka sejmu. Internetowy System Aktów Prawnych nie działa

Wpadka sejmu. Internetowy System Aktów Prawnych nie działa

Wpadka Sejmu
Wpadka Sejmu
Źródło zdjęć: © Wikimedia
22.02.2023 12:46

Ktoś w Sejmie zaspał, przez co interesanci mogą być odstraszani. Nie zadbano o to, by na czas odnowić certyfikat bezpieczeństwa. Strona nie działa, chyba że jej zaufamy.

Żółta kartka dla osoby, która odpowiada za Internetowy System Aktów Prawnych. Strona internetowa Sejmu nie działa tak, jak powinna. Próbując skorzystać z serwisu isap[.]sejm[.]gov[.]pl otrzymamy informację o tym, że połączenie nie jest prywatne, w związku z czym powinniśmy trzymać się od takiej strony z daleka.

Skorzystanie z serwisu jest możliwe, pod warunkiem że zaufamy w jego bezpieczeństwo i wbrew zaleceniom przeglądarki skorzystamy z niebezpiecznego połączenia. Co do zasady - nie powinno się tego robić, nawet w przypadku odwiedzania stron rządowych, wiec raczej doradzamy powstrzymanie się od takich praktyk. Certyfikat niebawem może zostać odnowiony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

O nieważnym certyfikacie Internetowego Systemu Aktów Prawnych poinformował Sekurak. Po sprawdzeniu informacji na jego temat możemy zobaczyć, że był on ważny do wtorku, 21 lutego 2023 do godziny 16:47:17 czasu polskiego.

Choć cała ta sytuacja zdecydowanie nie jest "sprawą wagi państwowej" i podobne wpadki zdarzają się w przypadku wielu serwisów, trzeba przyznać, że zespół zarządzający sejmową stroną nie spieszy się do rozwiązania problemu. Komentujący wpis Sekuraka na Facebooku żartują, że konieczne jest uchwalenie odpowiedniej ustawy, by sprawa ruszyła dalej, my jednak wierzymy, że uda się ją rozwiązać bez tego.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)