Wycieczka w gwiazdy przy muzyce kompozytora ścieżki do Mass Effect

Wycieczka w gwiazdy przy muzyce kompozytora ścieżki do Mass Effect

15.11.2012 14:17, aktualizacja: 15.11.2012 14:57

O takich projektach aż chce się pisać. Nowy eksperyment z Creative Labs Google'a — 100000 Stars — pokazuje w przeglądarce nasze najbliższe sąsiedztwo… ale w skali galaktycznej. Szacuje się, że Droga Mleczna ma od 200 do 400 miliardów gwiazd, na wizualizacji jest ich jednak tylko nieco powyżej stu tysięcy — akurat tyle, aby poradził sobie z nimi zwykły domowy komputer.

Mapę, czy też raczej model Drogi Mlecznej, można oglądać samemu nawigując myszką, lub można skorzystać z przygotowanej wcześniej „trasy wycieczki”, podczas której aplikacja poda jeszcze kilka ciekawych faktów — na przykład powie, że samolot odrzutowy leciałby na Słońce 18 lat. Gwiazdy są pokolorowane według temperatury i o wielu z nich można uzyskać dodatkowe informacje po kliknięciu w nazwę. Jak zwykle w takich przypadkach, przyda się znajomość angielskiego. Modele gwiazd zostały opracowane w oparciu o zdjęcia dostarczone przez NASA i ESA, Dla lepszej orientacji wyświetlana jest także siatka współrzędnych i w odpowiednich momentach pojawia się odcinek reprezentujący w skali odległość, jaką pokonałoby światło przez rok.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Model jest zarazem śliczną zabawką edukacyjną i wymagającą demonstracją możliwości przeglądarki. Zbudowany został w oparciu o WebGL i CSS3D, muzykę zaś zapisano w formacie Web Audio. Muzyka zasługuje tu na szczególną uwagę, gdyż dostarczył ją zasłużony już twórca ścieżek dźwiękowych dla kosmicznych przygód — Sam Hulick — kompozytor muzyki między innymi do gier z serii Mass Effect.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)