Wydanie beta podręcznika Ubuntu 10.04

Wydanie beta podręcznika Ubuntu 10.04

01.04.2010 16:04

Gratka dla użytkowników systemu Ubuntu i tych, którzy chcieliby nimi wkrótce zostać. Ukazała się wersja beta pierwszego kompleksowego podręcznika dotyczącego tej dystrybucji Linuksa. Getting Started with Ubuntu 10.04 można pobrać jako plik PDF.

Niedawno społeczność użytkowników Ubuntu świętowała wydanie wersji 10.04 beta 1 tego systemu. Od dzisiaj właściciele popularnej dystrybucji Linuksa mogą cieszyć się z wersji beta podręcznika wprowadzającego w podstawowe i nieco bardziej zaawansowane funkcje systemu. Finalna wersja ukaże się dopiero latem. Getting Started with Ubuntu 10.04 został napisany w języku angielskim, jednak prawdopodobnie wkrótce możemy spodziewać się tłumaczeń na inne języki, w tym być może polski. Oprócz tekstu podręcznik wzbogacony został o liczne zrzuty ekranów, a także słownik i indeks, który pozwoli lepiej poruszać się czytelnikowi po zawartości książki. Ogłoszono również, że zostanie wprowadzona wersja dźwiękowa - audiobook ma ukazać się niebawem.

Getting Started with Ubuntu 10.04 można pobrać w formacie PDF ze strony ubuntu-manual.org. Zespół przygotowujący podręcznik zaprasza do wsparcia projektu. Można wziąć udział w tłumaczeniu tekstu, dodawaniu grafik czy wyszukiwaniu błędów. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie projektu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)