Wydano AutoCAD dla Mac OS X

Wydano AutoCAD dla Mac OS X

18.10.2010 12:39

Po 18 latach nieobecności, zgodnie z zapowiedziami, legendarny program Autodesku powraca na platformę Mac OS X. Można już pobrać darmową wersję testową AutoCAD 2011.

Firma Autodesk ogłosiła wydanie swojej aplikacji w wersji dla systemów Leopard i Snow Leopard. AutoCAD 2011 dla Mac OS X oprócz standardowych funkcji znanych z wydań dla Windowsa, oferuje między innymi podgląd Cover Flow czy obsługę technologii multitouch w gładzikach i myszkach Magic Mouse. Program pozwala na edycję dokumentów DWG niezależnie od tego na jakiej platformie (Windows, Mac) powstały. Warto jednak zaznaczyć, że w obecnym wydaniu aplikacji dla systemu firmy Apple brakuje obsługi DCL w AutoLISP, a także niektórych funkcji znanych z ObjectARX. AutoCAD 2011 nie obsługuje też technologii takich jak Visual Basic, obiektów OLE czy Windows Media Audio.

Najnowsze wydanie aplikacji firmy Autodesk przeznaczone jest dla komputerów Mac z procesorami Intela. Obsługiwane systemy to Mac OS X od wersji 10.6.4 i od wersji 10.5.8. Z pełną listą wymagań sprzętowych można zapoznać się na stronach Autodesku. Firma udostępniła również 30-dniową wersję testową aplikacji AutoCAD 2011. Aby pobrać instalatora, należy zarejestrować się na stronach Autodesku. Niedawno wprowadzono też możliwość przeglądania i edycji dokumentów DWG za pomocą przeglądarek internetowych i urządzeń z systemem iOS.

AutoCAD 2011 dla Mac OS X dostępny jest w dziale PROGRAMY > Grafika > Programy do projektowania CAD.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)