Wydano dystrybucję Smeegol 1.0

Wydano dystrybucję Smeegol 1.0

07.10.2010 17:24

Smeegol 1.0 nie jest przekręconą nazwą jednego z bohaterów „Władcy pierścieni”. To nowa dystrybucja wydana przez zespół openSUSE Goblin Team.

Nowo wydana dystrybucja bazuje na interfejsie graficznym systemu MeeGo, który rozwijany jest przez Nokię i Intela, a także openSUSE. Celem wprowadzenia takiego rozwiązania było udostępnienie systemu openSUSE na urządzenia przenośne jak na przykład netbooki. Użytkownicy mogą skorzystać z takich aplikacji jak odtwarzacz muzyki Banshee 1.8.0, klient poczty i organizer Evolution Express czy przeglądarki Firefox i Chromium. Kolejne funkcje Smeegola to ułatwiony dostęp do usług społecznościowych (Facebook, Twitter, MySpace, Flickr, Digg), a także możliwość zarządzania połączeniami za pomocą menadżera połączeń sieciowych NetworkManager.

Dystrybucja dostępna jest w wersjach 32 i 64-bitowych. Można ją pobrać ze stron zespołu openSUSE Goblin Team. W prosty sposób dystrybucję mogą ściągnąć i przetestować również użytkownicy systemu openSUSE - korzystając z technologii One Click. Ponieważ jest to pierwsze wydanie Smeegola, twórcy informują o mogących wystąpić błędach i zachęcają do przesyłania raportów na ich temat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)