Wydano kolejną wersję testową Clementine

Wydano kolejną wersję testową Clementine

06.12.2010 16:34

Pojawiła się wersja 0.6 RC 1 wieloplatformowego, darmowego odtwarzacza multimediów Clementine. Clementine to kopia znanego z systemu Linux programu Amarok 1.4, która nie wymaga instalacji bibliotek środowiska KDE.

Na pierwszy rzut oka widać nowy pasek boczny, dzięki któremu informacje dotyczące odtwarzanego w danej chwili utworu są czytelniejsze i lepiej dostępne. Belka tytułowa programu ma możliwość pokazania tytułu słuchanego utworu, a do menu trafiła opcja wyciszenia (mute). Teksty piosenek można teraz pobierać z aż 17 różnych serwisów internetowych, a z serwisu Last.fm można, poza podstawowymi informacjami o wykonawcy, pobierać tagi i liczbę odtworzeń utworu zapisaną na swoim profilu. Ponadto program ma możliwość zliczania odsłuchań i pominięć każdego utworu z kolekcji. Długo oczekiwaną funkcją Clementine, którą wprowadzono w tej wersji, jest możliwość tworzenia inteligentnych i dynamicznych list odtwarzania. Do programu trafił moduł współpracy z serwisem Jamendo oraz obsługa strumieni Icecast.

Najnowszą wersję testową oraz stabilne wydanie programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo. Program Clementine jest dostępny dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)