Wydano LibreOffice 3.3.1 z poprawkami stabilności

23.02.2011 14:44, aktual.: 23.02.2011 16:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazała się właśnie aktualizacja LibreOffice do wersji 3.3.1. Poprawiono stabilność pakietu biurowego, wyeliminowano także liczne błędy w programie.

Finalna wersja LibreOffice 3.3.1 jest identyczna z RC 2, jak czytamy na stronach producenta pakietu. Użytkownikom systemu Windows, którzy posiadają zainstalowaną wersję OpenOffice.org zaleca się usunięcie pakietu, jeśli chcą skorzystać z LibreOffice. Z kolei dla osób używających systemu Windows 2000 zalecana jest dodatkowa aktualizacja przed zainstalowaniem 3.3.1. Najnowsza wersja pakietu biurowego zawiera liczne poprawki bezpieczeństwa wprowadzone w OpenOffice 3.3.0, oczyszczono także kod źródłowy, zaktualizowano wersję językowe, pojawiły się też nowe ikony MimeType. Szczegółowa lista zmian i funkcji oferowanych przez LibreOffice dostępna jest na stronach programu.

The Document Foundation, organizacja odpowiedzialna za rozwój pakietu, obecnie zbiera fundusze na zarejestrowanie fundacji w Niemczech. Potrzebnych jest 50 tys. euro, dotychczas zaś udało się uzbierać już 40 tys. Z kolei w poniedziałek ogłoszono, że rozwój LibreOffice będzie wspierać firma Canonical, twórca Ubuntu. Pakiet biurowy będzie domyślnym narzędziem do edycji dokumentów w najnowszym wydaniu tej dystrybucji Linuksa.

LibreOffice 3.3.1 można pobrać z naszego portalu. Dostępna jest wersja dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)