Wydano LibreOffice 3.3.2, kolejna aktualizacja w maju

Wydano LibreOffice 3.3.2, kolejna aktualizacja w maju

22.03.2011 14:39

The Document Foundation, organizacja zajmująca się rozwojem LibreOffice, wydała wersję 3.3.2 pakietu biurowego. Zapowiedziano też kolejne, duże wydanie.

Na oficjalnym blogu The Document Foundation poinformowano o wydaniu LibreOffice 3.3.2 z poprawkami dotyczącymi stabilności pakietu. Jest to druga już miniaktualizacja pakietu od wydania stabilnej wersji 3.3.0. Nie wprowadzono żadnych nowych funkcji, ale za to zapowiedziano kolejne duże wydanie. LibreOffice 3.4.0 powinien być wydany w połowie maja. Jak wynika z kalendarza wydawniczego, pierwsze bety wersji 3.4.0 mają pojawić się na początku kwietnia.

Prace nad kolejną wersją pakietu mogą odbywać się szybciej dzięki licznej współpracy społeczności i firm, a także oczyszczeniu kodu źródłowego. Proces ten rozpoczął się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Poinformowano również o uzbieranej sumie 100 tys. dolarów przeznaczonej na rejestrację organizacji w Niemczech. Fundacja w tym celu potrzebowała jedynie 50 tysięcy, ale hojność ofiarodawców przerosła oczekiwania. Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na utrzymanie infrastruktury, a także rejestrację znaków handlowych.

LibreOffice 3.3.2 można pobrać z naszego portalu. Pakiet biurowy dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)