Wydano LibreOffice 3 RC 1 - wkrótce wersja finalna?

Wydano LibreOffice 3 RC 1 - wkrótce wersja finalna?

06.12.2010 13:35

Zbliża się wydanie finalne pakietu biurowego LibreOffice 3.3.0. Ukazała się właśnie jego wersja RC 1.

W wersji RC 1 pakietu LibreOffice wprowadzono w sumie ponad 200 zmian dotyczących między innymi filtrów, rozszerzeń, Writera, Impressa a także Calca. Wyeliminowano błędy związane z eksportem plików XLS, wyborem koloru czcionek, zaktualizowano również grafiki dla wydania RC. W wersjach beta LibreOffice pojawiła się między innymi możliwość dodawania szkiców dokumentów do galerii za pośrednictwem API, a także ulepszenia w eksporcie plików do formatu RTF. Fundacja odpowiedzialna za rozwój programu informuje również o problemach mogących wystąpić w LibreOffice. W wydaniu dla Windowsa brakuje informacji pomocniczych dotyczących wersji językowych, zaś dla Linuksa i Mac OS X pakiety z wersjami językowymi należy pobrać osobno. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach producenta.

LibreOffice to projekt rozwijany przez społeczność dotąd współtworzącą OpenOffice - organizację The Document Foundation. W przyszłych wydaniach Ubuntu, openSUSE i Mageia to właśnie LibreOffice najprawdopodobniej będzie domyślnym pakietem biurowym. Osoby zainteresowane historią powstania LibreOffice odsyłamy do tekstu naszego blogera, Quest-88.

LibreOffice 3.3.0 RC 1 można pobrać ze stron naszego vortalu. Pakiet dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)