Wydano VLC 1.1.7 z poprawkami bezpieczeństwa

02.02.2011 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukazała się wersja 1.1.7 popularnego odtwarzacza multimediów VLC Media Player. Wprowadza ona ważną poprawkę bezpieczeństwa w programie.

Aktualizacja odtwarzacza związana jest z wykrytą w styczniu luką związaną z obsługą formatu MKV. Mogła być ona wykorzystana przez cyberprzestępców do wprowadzenia niebezpiecznego kodu - za pomocą specjalnie w tym celu przygotowanych materiałów wideo. Luka występowała w wersji 1.1.6 i wcześniejszych VLC. Poza aktualizacją bezpieczeństwa w wersji 1.1.7 wprowadzono poprawki dotyczące obsługi kodeków demukserów, a także Audio CD, napisów i wizualizacji. Poprawiono integrację z systemem, pojawiła się również aktualizacja wersji językowych aplikacji. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach producenta.

VLC (skrót od VideoLAN Client) Media Player to bezpłatny odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w najróżniejszych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG). Główną zaletą programu nie jest jednak odtwarzanie plików zapisanych na dysku twardym czy płycie CD, ale przede wszystkim multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych.

VLC 1.1.7 można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)