Wygodne duplikowanie szkiców w Gmailu możliwe dzięki jednemu skryptowi

Wygodne duplikowanie szkiców w Gmailu możliwe dzięki jednemu skryptowi

Wygodne duplikowanie szkiców w Gmailu możliwe dzięki jednemu skryptowi
19.04.2016 14:31

Wykorzystywanie pulpitowych klientów poczty wśród przeciętnych użytkowników zdaje się sukcesywnie maleć. Jednym z głównych powodów może być popularyzacja Gmaila, którego interfejs przeglądarkowy jest dla wielu wystarczającym narzędziem oferującym wiele przydatnych funkcji zautomatyzowanego kategoryzowania. Nie jest on jednak pozbawiony wad. Jedną z nich udało się właśnie usunąć, dzięki darmowemu skryptowi, z którego skorzystać może każdy.

Obraz

Często zdarza się, że musimy wysłać jednego maila do wielu uczestników, a umieszczanie ich wszystkich w którymś z pól adresata może być przez widziane jako nietaktowne, Takie działanie nie rozwiązuje także problemu, w którym jeden lub kilku adresatów, mają otrzymać wiadomość o treści różniącej się od tej, która dotrze do pozostałych.

Za wygodne rozwiązanie trudno uznać także scenariusz, w którym użytkownik każdorazowo kopiuje temat i treść maila. Również dlatego, że po jego pierwszym wysłaniu, Gmail automatycznie przenosi szkic do folderu Wysłane, co utrudnia wygodną nawigację. Wystarczy jednak autoryzować skrypt Duplicate Gmail Drafts, aby w pełni zautomatyzowanym procesie zyskać możliwość wygodnego zarządzania duplikatami szkiców.

Obraz

Następnie użytkownik wybiera jedną z wiadomości dostępnych w folderze Szkice i określa liczbę żądanych duplikatów. Maksymalna wartość wynosi 5. Te można następnie edytować, personalizować, już z poziomu Gmaila. Jak wiadomo, umożliwia on przeglądanie kolejnych wariantów wiadomości w kartach. W ten prosty sposób można dodać do Gmaila funkcję, której brak był jednym z największym mankamentów przeglądarkowej wersji tej usługi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)