Wyszukiwarka Bing na Androida i iOS-a obsługuje ciemny motyw. Trzeba go włączyć ręcznie

Strona głównaWyszukiwarka Bing na Androida i iOS-a obsługuje ciemny motyw. Trzeba go włączyć ręcznie
09.06.2020 08:25
Mobilny Bing oferuje już ciemny motyw, fot. Oskar Ziomek
Mobilny Bing oferuje już ciemny motyw, fot. Oskar Ziomek
bEapmOfG

Ciemny motyw trafił do mobilnej wyszukiwarki Microsoft Bing. Zarówno użytkownicy Androida, jak i iOS-a, mogą więc już wygodnie korzystać w niej także w nocy i dopasować do pozostałych aplikacji w swoich smartfonach. Po raz pierwszy ciemny motyw trzeba jednak włączyć ręcznie. By to zrobić, należy odwiedzić bing.com i zajrzeć do rozwijanego menu z prawej strony ekranu.

bEapmOeZ

Oprócz możliwości zalogowania się i dodatkowych ustawień, na końcu listy jest tu od niedawna dostępny nowy suwak włączający ciemny motyw. Wystarczy go przesunąć, aby Bing zapamiętał ustawienia i od tego momentu wyświetlał wyniki wyszukiwania w ciemnych kolorach. Warto zauważyć, że jest to opcja, której nadal brakuje w wyszukiwarce Google w mobilnych przeglądarkach – ciemny motyw jest tutaj wciąż na etapie testów.

Aktywacja ciemnego motywu w mobilnym Bingu, fot. Oskar Ziomek.
Aktywacja ciemnego motywu w mobilnym Bingu, fot. Oskar Ziomek.
Szkoda, że włączenie ciemnych kolorów w Bingu nie ma przełożenia na pulę fotografii, z których losowane jest tak zwane zdjęcia dnia na stronie głównej wyszukiwarki. W praktyce łatwo więc o sytuację, w której fotografia jest bardzo jasna i "porazi" nocnego użytkownika już na starcie – ciemny motyw dotyczy tylko strony z wynikami wyszukiwania.

Oskar Ziomek

bEapmOfb

Ciemne kolory w wyszukiwarce to kolejna w ostatnim czasie zmiana dotycząca Binga, która może się przełożyć na jego większą atrakcyjność dla użytkowników. Niedawno opisywaliśmy także finalizację wielomiesięcznych prac nad zmianą dostawcy danych o mapach i ruchu drogowymi w Bing Mapach. Od niedawna informacje te pochodzą od uznanej firmy TomTom.

Korzystając z okazji przypominamy, że dobreprogramy też można przeglądać w ciemnych kolorach. By je włączyć, należy przewinąć stronę na sam koniec i aktywować tryb nocny, przyciskiem tuż nad stopką.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEapmOfX