Wzrasta liczba złośliwego oprogramowania na Androida

Wzrasta liczba złośliwego oprogramowania na Androida

01.06.2011 16:08

Według statystyk McAfee Android wyrasta na jedną z najpopularniejszych mobilnych platform dla złośliwego oprogramowania. W ostatnim kwartale wyprzedził go jedynie Symbian.

Dotychczas Android znajdował się w statystykach dopiero na trzeciej pozycji, jednak w ostatnim kwartale awansował dzięki pojawieniu się takich zagrożeń jak na przykład trojan DroidDream czy jego mutacje, o których informowaliśmy wczoraj. Wzrost niebezpiecznego oprogramowania dla Androida wiąże się z polityką firmy Google. Czy warto płacić taką cenę za otwartość? Z drugiej strony mamy App Store, który działa na restrykcyjnych zasadach, ma to jednak swoje zalety. System iOS firmy Apple jest według raportu McAfee jedną z najrzadziej atakowanych przez cyberprzestępców platform mobilnych.

Według opublikowanych statystyk w pierwszym kwartale tego roku liczba zagrożeń na urządzenia mobilne wzrosła do 6 mln. Jest jednak również dobra wiadomość. W tym samym czasie spadła liczba spamu w Sieci, co spowodowane było w dużej mierze pokonaniem takich botnetów jak Rustock czy Zeus. Pełen raport McAfee o zagrożeniach w Internecie dostępny jest na stronach firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)