XBMC wraca na Xboksa! Kodi będzie pełnoprawną aplikacją UWP

XBMC wraca na Xboksa! Kodi będzie pełnoprawną aplikacją UWP
09.02.2017 13:30
XBMC wraca na Xboksa! Kodi będzie pełnoprawną aplikacją UWP

Przed tygodniem ukazała się nowa wersja Kodi, centrum multimedialnego, które dla wielu stanowi optymalną alternatywę dla zwykłych SmartTV. Wersja 17, czyli Krypton, przyniosła spore nowości, a planowane jest już ponowne wydanie Kodi jako uniwersalnej aplikacji dla Windowsa.

Jak informuje neowin.net, Kodi wkrótce wróci na konsolę Xbox. To właśnie z niej pochodzi pierwotna wersja odtwarzacza, znana jako XBMC, czyli Xbox Media Center. Z czasem jednak Kodi ukazała się na innych urządzeniach i systemach operacyjnych, ale zniknęła z konsolowego Windowsa w związku z wprowadzeniem UWP.

350194970671736769

Dziś korzystać z aplikacji można na Androidzie (gdzie znajduje rzesze użytkowników, którzy korzystają z niej na tanich chińskich przystawkach) i macOS-ie. Jeżeli jednak chodzi o Windowsa, to Kodi używać możemy tylko na pecetach z pełnym Windowsem 10, dzięki aplikacji win32, która została przeportowana do UWP w ramach Project Centennial.

Taka metoda portowania nie jest kompatybilna z Xboksami. Fundacja XBMC pracuje jednak nad nad pełną konwersją Kodi do UWP. Już wkrótce nastąpią zatem spore zmiany, a Kodi w chwale powróci nie tylko na konsolę Microsoftu, ale na wszystkie urządzenia z Windowsem, zapewne w odświeżonej odsłonie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)