XBMC wraca na Xboksa! Kodi będzie pełnoprawną aplikacją UWP

XBMC wraca na Xboksa! Kodi będzie pełnoprawną aplikacją UWP

XBMC wraca na Xboksa! Kodi będzie pełnoprawną aplikacją UWP
09.02.2017 13:30, aktualizacja: 09.02.2017 15:18

Przed tygodniem ukazała się nowa wersja Kodi, centrum multimedialnego, które dla wielu stanowi optymalną alternatywę dla zwykłych SmartTV. Wersja 17, czyli Krypton, przyniosła spore nowości, a planowane jest już ponowne wydanie Kodi jako uniwersalnej aplikacji dla Windowsa.

Jak informuje neowin.net, Kodi wkrótce wróci na konsolę Xbox. To właśnie z niej pochodzi pierwotna wersja odtwarzacza, znana jako XBMC, czyli Xbox Media Center. Z czasem jednak Kodi ukazała się na innych urządzeniach i systemach operacyjnych, ale zniknęła z konsolowego Windowsa w związku z wprowadzeniem UWP.

Obraz

Dziś korzystać z aplikacji można na Androidzie (gdzie znajduje rzesze użytkowników, którzy korzystają z niej na tanich chińskich przystawkach) i macOS-ie. Jeżeli jednak chodzi o Windowsa, to Kodi używać możemy tylko na pecetach z pełnym Windowsem 10, dzięki aplikacji win32, która została przeportowana do UWP w ramach Project Centennial.

Taka metoda portowania nie jest kompatybilna z Xboksami. Fundacja XBMC pracuje jednak nad nad pełną konwersją Kodi do UWP. Już wkrótce nastąpią zatem spore zmiany, a Kodi w chwale powróci nie tylko na konsolę Microsoftu, ale na wszystkie urządzenia z Windowsem, zapewne w odświeżonej odsłonie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)