Xbox Live 10 listopada oficjalnie w Polsce

12.10.2010 15:26

Znamy już oficjalną datę wprowadzenia usługi Xbox Live w naszym kraju. Premiera będzie miała miejsce 10 listopada tego roku.

O udostępnieniu usług Xbox Live w Polsce informowaliśmy już w czerwcu tego roku, wówczas nie znaliśmy jeszcze konkretnej daty premiery. Jak podano dzisiaj, będzie ona miała miejsce na początku listopada. Xbox Live dostępny będzie w podstawowej wersji za darmo, natomiast cena złotego abonamentu wyniesie 249 złotych rocznie. Przy okazji poinformowano też o dodatkowych atrakcjach, takich jak sieciowa liga turniejowa Live League czy program Live Club umożliwiający korzystanie ze zniżek na wybrane produkty. Użytkownicy będą mogli też grać na Xboksie ze znanymi osobami dzięki usłudze Play with Fame.

Ważną informacją jest możliwość pełnej migracji kont zarejestrowanych w innych krajach. Użytkownicy będą mogli więc przenieść swój profil, punkty gracza, osiągnięcia, punkty Microsoft i złoty abonament. Przeniesieniu ulegnie również zakupy w sklepie Xbox Live Marketplace. Trzeba będzie je wcześniej skopiować na twardy dysk lub urządzenie zewnętrzne. Więcej szczegółów na ten temat dostępnych jest na polskiej stronie usługi.

Wprowadzenie usługi Xbox Live to w dużej mierze zasługa polskich użytkowników, którzy w ramach kampanii Kontrakcja walczyli o udostępnienie usługi. Akcja wnet przeniosła się na nową domenę WeWantLive.com z międzynarodowymi aspiracjami i z pomocą polskiego oddziału Microsoftu wystosowano oficjalne zapytanie do centrali w Redmond z postulatem wprowadzenia usługi Xbox Live na polskim rynku. Po długich staraniach internetowa rozrywka z Xboksem 360 nareszcie będzie w naszym kraju osiągalna, w pełni legalnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)