Xbox Series S: Microsoft może wkrótce pokazać drugą nową konsolę

Xbox Series S: Microsoft może wkrótce pokazać drugą nową konsolę
22.04.2020 09:05
Prezentacja Xbox Series S może nastąpić już wkrótce, fot. Giuseppe Spinelli
Prezentacja Xbox Series S może nastąpić już wkrótce, fot. Giuseppe Spinelli

Wszyscy wyczekujemy premiery nowej konsoli Xbox Series X (o monstrualnej specyfikacji pisaliśmy tutaj) pod koniec tego roku. Tymczasem Microsoft może wkrótce zaprezentować Xbox Series S, jej tańszą wersję.

Tańszy Xbox Series S to budżetowa alternatywa dla Xbox Series X

Pogłoski o drugiej konsoli z niższej półki cenowej sięgają czasów E3 2019, kiedy to Phil Spencer, szef marki Xbox i działu gier w Microsofcie, ujawnił, że firma pracuje nie nad konsolą, ale konsolami nowej generacji. W międzyczasie pojawiały się doniesienia o dwóch sprzętach, zwanych Anaconda (nazwa kodowa Xbox Series X) oraz Lockhart.

Ten drugi z nich miał być tańszy, z mniejszą mocą obliczeniową, rzędu 4 TFLOPS, czyli mniej więcej taką, co PlayStation 4 Pro (aczkolwiek TFLOPS z poprzedniej generacji to nie to samo, co TFLOPS z obecnej). Tyle że z najnowszym procesorem AMD Ryzen na Zen 2 – tym samym, co w Series X. Kluczowa ma być tutaj oczywiście cena, o ile Xbox Series X zapewne będzie kosztował w okolicach 500 dolarów, tutaj spekuluje się o ok. 300 dolarach w przypadku Series S.

Losy Xbox Lockhart, jeśli wierzyć różnym doniesieniom były istną sinusoidą. W jednym momencie internet obiegła informacja jakoby Microsoft całkowicie porzucił ten projekt. Obecnie od dłuższego czasu dyskusja o tej konsoli powróciła i branża powszechnie uważa, że firma z Redmond ją wyda.

Wkrótce możemy zobaczyć Xbox Series S

Portal Windows Central i niezawodny w temacie najnowszych informacji na temat Xboxa Jez Corden poinformowali o patencie z logiem Xbox Series X, jaki złożono 16 kwietnia 2020. Jak wynika z tego starszego wpisu w rejestrze patentowym, Microsoft złożył wniosek dotyczący Xbox Series S już wcześniej. Jest to jednak starsze logo, ale Jez Corden z Windows Central oczekuje, że wkrótce wariant "S" również zostanie zapowiedziany.

Z ostatnich informacji, jakie uzyskał specjalistyczny portal wynika, że Xbox Series S jest obecnie testowany przez pracowników działu Xbox, a Microsoft może pokazać tańszą konsolę już w maju 2020. Wtedy to również amerykańska firma miałaby zaprezentować nowy zestaw słuchawek bezprzewodowych dla Xboksów następnej generacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)