Xbox Series X i S – wyciekła cena oraz premiera. Jest małe zaskoczenie

fot. @h0x0d
fot. @h0x0d

08.09.2020 07:30, aktual.: 10.09.2020 01:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft nie był w stanie utrzymać w tajemnicy informacji o cenie i premierze swoich nowych konsol: Xbox Series X oraz Xbox Series S (o sensie jego istnienia pisaliśmy tutaj). Kilku ekstremalnie wiarygodnych dziennikarzy w branży technologicznej uzyskało dostęp do materiałów promocyjnych sprzętu i podzieliło się tą informacją ze światem.

Ile będzie kosztować Xbox Series X i S?

Aktualizacja, 08.09.2020, godz. 10:10: Microsoft oficjalnie potwierdził model Xbox Series S oraz jego amerykańską cenę

Według materiałów z prezentacji Microsoftu, w których posiadanie weszli znani informatorzy Brad Sams i Jez Corden (Windows Central), konsole będą w USA wycenione następująco:

499 dolarów – Xbox Series X (1833 zł)299 dolarów – Xbox Series S (1129 zł)[frame]Aktualizacja 2, 08.09.2020, godz. 15:13: Mamy oficjalną cenę Xbox Series S na Polskę - to 1349 złotych[/frame] [frame]Aktualizacja 3, 09.09.2020, godz. 16:32: Poznaliśmy oficjalną cenę Xbox Series X na Polskę - to 2249 złotych[/frame] Orientacyjne przeliczenie na złotówki według średniego kursu NBP z 8 września 2020 r. Należy pamiętać, że polskie (europejskie ogólnie) ceny konsol w praktyce są wyższe o jakieś 20-30 proc, więc na pewno nie będą one na naszym rynku ostatecznie takie, jak z przeliczenia. Gdy wchodził Xbox One X, jego cena w Polsce była wyższa o jakieś 18,39 proc. niż w USA.

Przy założeniu, że w Polsce konsola Microsoftu byłaby droższa niż w USA w proporcjonalnie ten sam sposób, co Xbox One X w listopadzie 2017, cena Xbox Series X wyniosłaby 2179 zł.
Jakub Krawczyński

Warto nadmienić, iż Sams i Corden mają najwyższy poziom reputacji jeśli chodzi o przecieki w branży technologicznej, a informacje przez nich podawane z reguły zawsze okazywały się prawdziwe.

Xbox Series S konsolą bez napędu

Microsoft obrał nieco inną taktykę niż Sony z PlayStation 5. Model Xbox Series S, o czym dowiadujemy się teraz po raz pierwszy – jest mniejszy i nie posiada napędu optycznego 4K Ultra HD Blu-ray. Ma również całkowicie odmienne wzornictwo. Jego cena jest także sporo niższa niż Xbox Series X.

fot. Brad Sams
fot. Brad Sams

To dlatego, że to (wedle wszystkich wyciekłych dotąd informacji) konsola znacznie mniej potężna (z 4 TFLOPS teoretycznej mocy obliczeniowej) – odznaczająca się tym samym procesorem co model X, ale słabszym układem graficznym i nieco mniejszą ilością RAM-u. Jednak wprowadzenie tak drastycznie tańszego modelu może mieć swoje plusy, szczególnie dla osób o mniej zasobnym portfelu, bądź tych, którzy chcieliby mieć dwie konsole, ale woleliby aż tak się nie nadwyrężać.

Premiera Xbox Series X/S i reakcja Microsoftu

Ostatnim elementem układanki Microsoftu jest data wprowadzenia do sprzedaży. Poznaliśmy również i tę informację. To 10 listopada 2020 r., a więc na premierę Assassin's Creed: Valhalla oraz tydzień przed ukazaniem się Cyberpunk 2077 i Call of Duty: Cold War.

Od momentu nastąpienia przecieku, firma zdążyła już zareagować – najpierw memem, a następnie oficjalną grafiką i informacją o cenie Xbox Series S, potwierdzającą doniesienia Brada Samsa i reszty.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)