xCloud: można strumieniować gry Xbox na iPhone'a. Apple narzuca mocne ograniczenia

Mobilne granie w tytuły z Xbox One na iPhone'ach ma spore ograniczenia, fot. Xbox
Mobilne granie w tytuły z Xbox One na iPhone'ach ma spore ograniczenia, fot. Xbox

13.02.2020 10:05, aktual.: 13.02.2020 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Project xCloud, czyli konkurencyjne dla Google Stadia rozwiązanie Microsoftu, umożliwia strumieniowanie gier na urządzenia mobilne, w tym smartfony i tablety, bez konieczności posiadania sprzętu typu konsola czy PC. Do tej pory mogli je testować wyłącznie posiadacze urządzeń z systemem Android. Teraz do tego grona mogą dołączyć właściciele iPhone'ów i iPadów. Niestety w tym przypadku Apple narzuciło na aplikację poważne ograniczenia.

Jakie dokładnie? Tego (poza jednym wyjątkiem, o którym za chwilę) nie wiemy, ale odpowiadający za komunikację dot. marki Xbox Larry Hryb wyjawił, że Microsoft musiał dostosować aplikację xCloud do wymogów App Store, a przez to różni się ona wyglądem i funkcjonalnością.

xCloud z tylko jedną grą z Xbox One na iPhone'a

Gdy jednak popatrzy się na listę oferowanych tytułów, nie sposób nie zauważyć różnicy w ich liczbie pomiędzy Androidem a iOS. Na iPhone'ach i iPadach można zagrać wyłącznie w jeden tytuł, jakim jest Halo: The Master Chief Collection. Na platformie Google testujący mają do wyboru aż 54 gry.

Project xCloud od teraz dostępny jest w formie zamkniętej bety na iOS, fot. Xbox
Project xCloud od teraz dostępny jest w formie zamkniętej bety na iOS, fot. Xbox

Inną różnicą jest brak możliwość strumieniowania gier bezpośrednio z posiadanej konsoli Xbox One na iPhone'a i iPada. Taka opcja mogłaby okazać się przydatna, jeśli "rywalizujemy" z domownikami o jeden telewizor w salonie, bądź chcemy pograć na balkonie lub ogródku. Ewentualnie klozecie.

Mimo wszystko, to dobrze, że Apple tę aplikację w ogóle dopuściło do App Store. Dla przykładu Google Stadia ze sklepu iOS nie posiada funkcji strumieniowania, a Valve potrzebowało aż roku, aby uzyskać aprobatę firmy z Cupertino do swojego Steam Linka, a przecież to tylko oprogramowanie do strumieniowania gier z PC na iPhone'a / iPada. Warto zaznaczyć, że od niedawna Apple sprzedaje kontrolery do Xbox One przez swój oficjalny sklep.

Niestety z programu testowego na iOS nie skorzystamy w Polsce. Jest on ograniczony jedynie do USA, Wielkiej Brytanii i Kanady. Zainteresowanie tzw. iOS TestFlight było ogromne i już pierwszego dnia 10 000 użytkowników skorzystało z możliwości dołączenia do testów (osiągając maksymalny limit przewidziany przez Microsoft).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)