XenConvert2.5

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

XenConvert to bezpłatne narzędzie do konwersji maszyn wirtualnych do formatu zgodnego z rozwiązaniami wirtualizacyjnymi firmy Citrix (V2V), jak również do konwersji systemu fizycznego do maszyny wirtualnej (P2V).

W przypadku konwersji V2V narzędzie pozwala przeprowadzić migrację całych maszyn wirtualnych VMware pracujących z systemem Windows lub Linux wyeksportowanych w formacie OVF lub poszczególnych dysków zapisanych w plikach VMDK. Materiałem źródłowym mogą być także dyski zapisane w formacie VHD oraz szablony XenServer - XVA. Konwersja może również objąć system zainstalowany na fizycznej maszynie (P2V).

W wyniku konwersji XenConvert tworzy maszynę wirtualną bezpośrednio na wybranym hoście XenServer lub jako pliki VHD. Wszystko odbywa się przy użyciu wygodnego kreatora w trybie graficznym. Artykuł na temat korzystania z narzędzia XenConvert można znaleźć w serwisie TechIT.

Uwaga!

Windows XP jest obsługiwany wyłącznie w wersji Professional, natomiast Windows Vista wyłącznie w wersjach Business, Enterprise i Ultimate. W przypadku Windows 7 obsługiwane są wszystkie wersje.

Udostępnij
XenConvert 2.5wersja stabilna (32-bit)
XenConvert 2.5wersja stabilna (64-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.63 oceny
Twoja ocena:
Liczba pobrań3 577
Data aktualizacji7 wrz 2015
Rozmiar pliku47.83 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Komentarze (3)