Xiaomi Mi Box 4S Pro: nowa przystawka z MIUI TV obsłuży rozdzielczość 8K

Xiaomi Mi Box 4S Pro: nowa przystawka z MIUI TV obsłuży rozdzielczość 8K

Xiaomi Mi Box 4S Pro wchodzi na chiński rynek, fot. Getty Images
Xiaomi Mi Box 4S Pro wchodzi na chiński rynek, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
04.11.2020 17:43, aktualizacja: 04.11.2020 17:55

Xiaomi Mi Box 4S Pro to nowa wersja popularnej przystawki smartTV, która została właśnie zaprezentowana w Chinach. Cecha szczególna to obsługa rozdzielczości 8K, która z pewnością ucieszy właścicieli najnowszych telewizorów. Na razie nie potwierdzono czy i kiedy nowy Mi Box 4S Pro mógłby trafić na inne rynki, w tym polski, ale można przypuszczać, że to tylko kwestia czasu.

Xiaomi Mi Box 4S Pro od strony wizualnej przypomina znanego w Polsce Mi Boksa S. Obudowa nowego produktu jest jednak biała (jak w stosunkowo nowym Mi Boksie 4S), a wewnątrz drzemią nieco inne komponenty. Xiaomi zwiększył pamięć do 16 GB i z pewnością poprawił układ graficzny, bo teraz mowa jest o obsłudze rozdzielczości 8K. Urządzenie będzie działać pod kontrolą MIUI TV (a nie "czystego" Androida TV).

Xiaomi Mi Box 4S Pro, źródło: Xiaomi/Weibo.
Xiaomi Mi Box 4S Pro, źródło: Xiaomi/Weibo.

W Chinach Mi Box 4S Pro ma kosztować 399 juanów, czyli w bezpośrednim przeliczeniu i bez podatków około 230 złotych. Choć możliwości przystawki smartTV w takiej cenie mogą imponować, pod znakiem zapytania można postawić opłacalność takiego zakupu w obecnej sytuacji – dostępność materiałów 8K wciąż jest nieduża, a do tego konieczne jest oczywiście posiadanie odpowiedniego ekranu.

Użytkownicy zainteresowani Mi Boksem, którym nie zależy na obsłudze 8K, mogą w Polsce bez problemu kupić wersję S, która obsługuje 4K i sprawdzi się do oglądania Netfliksa, YouTube'a czy obsługi domowego serwera przez klienta Plex. Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że Xiaomi niedawno zaktualizował nawet leciwego Mi Boksa, który zyskał Androida TV 9.0, a trzeba pamiętać, że ten sprzęt debiutował jeszcze z Androidem 6.0.1 Marshmallow.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)