Xiaomi Mi Box: aktualizacja do Androida TV 9.0 dostępna do pobrania

Strona główna Aktualności
Xiaomi Mi Box 3 dostał Androida 9 Pie, fot. Oskar Ziomek
Xiaomi Mi Box 3 dostał Androida 9 Pie, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Xiaomi Mi Box został zaktualizowany do Androida TV 9.0 Pie. Do pobrania jest 650 MB, a instalacja zajmie co najwyżej kilka minut. Dzięki temu Xiaomi Mi Box zyska nowszy interfejs i dużo świeższe od dotychczasowych łatki dotyczące bezpieczeństwa.

Aktualizacja Mi Boksa do Androida TV 9.0 może być zaskakująca, ale w tym przypadku jedynie w pozytywnym sensie. Co prawda kilka miesięcy temu podobną aktualizację dostał Mi Box S, ale to dużo nowsze urządzenie, które pojawiło się na rynku z Androidem TV 8.1 i tutaj udostępnienie nowszej wersji Androida TV było wręcz spodziewane.

Opisywany Xiaomi Mi Box (w praktyce funkcjonujący także pod nazwami Mi Box 3 oraz Mi Box 4K) pojawił się jednak na rynku dużo wcześniej, jeszcze z Androidem TV 6.0.1 Marshmallow. Od nowości był aktualizowany w specyficzny sposób – tylko niewielka grupa osób miała możliwość zainstalowania testowego Androida TV 7, a wszystkim udostępniono dopiero Androida TV 8 w 2018 roku, który wprowadził przeprojektowany interfejs. Od tamtego czasu pojawiały się tylko sporadyczne aktualizacje bezpieczeństwa; najnowsza z marca 2019 roku.

Xiaomi Mi Box z Androidem TV 9.0

Wszystko wskazuje na to, że aktualizacja do Androida TV 9.0 w Xiaomi Mi Boksie jest w tym momencie dostępna dla każdego. O ile informacja o możliwości instalacji nie wyświetli się w powiadomieniu na ekranie domowym, warto zajrzeć do ustawień i sekcji Informacje, gdzie można ręcznie "sprawdzić aktualizacje". Na ekranie powinien wyświetlić się krótki anglojęzyczny opis udostępnionej nowej wersji systemu.

Jak dowiadujemy się z opisu, aktualizacja wprowadza najnowszego Androida TV 9.0. W tym momencie to oczywiście nieco naciągane stwierdzenie – producenci teoretycznie mogą już bowiem aktualizować swoje sprzęty nawet do Androida TV 11. Xiaomi informuje ogólnikowo o zwiększonej wydajności i bezpieczeństwie.

Aby zainstalować Androida TV 9.0 w Xiaomi Mi Boksie, należy pobrać aktualizację, a następnie zgodzić się na ponowne uruchomienie urządzenia celem instalacji. Na koniec trzeba jeszcze ręcznie wskazać region, w którym sprzęt będzie używany – na liście jest oczywiście także Polska. Wraz z nowym system, użytkownik dostaje łatki bezpieczeństwa z lipca 2020 roku.

© dobreprogramy
s