Xiaomi Mi Box dostał aktualizację Androida TV. Wprowadza zabezpieczenia z października

Xiaomi Mi Box dostał nową aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Xiaomi Mi Box dostał nową aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

29.12.2020 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Xiaomi Mi Box pamiętający czasy Androida TV 6, a dzisiaj działający z wersją 9 Pie, dostał kolejną aktualizację oprogramowania. Ważąca ponad 670 MB nowa wersja systemu wprowadza nowsze zabezpieczenia oraz obsługę aplikacji Peel Mi Remote. Xiaomi pokazuje tym samym, że leciwa przystawka smart TV wciąż może liczyć na uaktualnienia, dzięki którym korzystanie z niej może być przyjemne i stosunkowo bezpieczne.

Aktualizacja Mi Boksa teoretycznie powinna zostać zakomunikowana na ekranie głównym, ale szybciej można ją pobrać samodzielnie zaglądając do ustawień i ręcznie sprawdzając dostępność aktualizacji. Urządzenie połączy się z serwerem i wyświetli możliwość pobrania nowej wersji systemu. Czas pobierania uzależniony jest siłą rzeczy od szybkości internetu, zaś sama instalacja nie powinna zająć dłużej niż kilka minut.

Mi Box dostał aktualizację Androida TV, fot. Oskar Ziomek.
Mi Box dostał aktualizację Androida TV, fot. Oskar Ziomek.

Po zaktualizowaniu systemu Xiaomi Mi Boksa, zmiany nie są w tym przypadku widoczne gołym okiem. Co jednak istotne, Android TV zyskuje nowsze zabezpieczenia, tym razem z października 2020 roku. To o kilka miesięcy nowsze definicje, niż wcześniej, kiedy Mi Box bazował na łatkach z lipca 2020 roku tuż po aktualizacji do Androida TV 9 Pie.

Niewykluczone, że opisywana nowa wersja oprogramowania do Mi Boksa rozwiązuje także inne, nieopisane przez producenta błędy, ale dotykające poszczególnych użytkowników. Ze swojego doświadczenia mogę dodać, że po aktualizacji niestety wciąż nie mogę włączać Mi Boksa alternatywnym pilotem na podczerwień (w tym przypadku chodzi o Logitecha Harmony 650), z czym problemy pojawiły się po wspomnianej aktualizacji Androida TV do wersji 9 Pie. Fabryczny pilot wykorzystujący Bluetooth spisuje się dalej dobrze.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)