Xiaomi Mint Browser – nowa lekka przeglądarka internetowa na Androida już dostępna

Xiaomi Mint Browser – nowa lekka przeglądarka internetowa na Androida już dostępna

Xiaomi udostępnił nową przeglądarkę internetową na Androida. (depositphotos)
Xiaomi udostępnił nową przeglądarkę internetową na Androida. (depositphotos)
24.12.2018 10:33

Użytkownicy smartfonów z Androidem nie mogą narzekać na skromną liczbę dostępnych przeglądarek internetowych. Otrzymują Google Chrome, Firefoksa, Microsoft Edge, Operę czy UC Browser. Teraz do tego licznego grona dołącza przeglądarka od firmy, która zdobyła serca wielu osób smartfonami oferującymi świetną jakość w niskiej cenie. Oto Xiaomi Mint Browser.

Przeglądarka Xiaomi charakteryzuje się małymi wymaganiami i naprawdę niewielkim rozmiarem – zaledwie 11 MB. W dobie przesadnie rozbudowanych przeglądarek, jak Google Chrome, produkt Xiaomi może okazać się świetnym wyborem dla użytkowników słabszych smartfonów. Zwłaszcza, że mimo iż mamy do czynienia z oprogramowaniem Lite, to nie brakuje mu funkcjonalności.

Obraz

Warto podkreślić, że przeglądarka Mint Browser jest już dostępna w języku polskim, co powinno ucieszyć wielu użytkowników produktów Xiaomi w Polsce. Oczywiście można ją zainstalować na smartfonach innych producentów – nie trzeba korzystać z urządzeń Xiaomi.

Po uruchomieniu wyświetlany jest ekran główny. Na samej górze umieszczona została wyszukiwarka – domyślnie Google, ale można wybrać inną usługę. Większość przestrzeni ekranu została przeznaczona na karty, które zapewniają szybki dostęp do wybranych przez użytkownika stron internetowych. Na dole natomiast znajduje się pasek z przyciskami – wstecz, dalej, strona domowa, otwarte karty i opcje.

Obraz

Xiaomi Mint Browser charakteryzuje się prostym i minimalistycznym wyglądem. Producent postarał się, aby elementy interfejsu nie przeszkadzały w przeglądaniu stron internetowych. Przeglądarka jest także intuicyjna – nie trzeba przyzwyczajać się do nowych nietypowych rozwiązań, każdy powinien poradzić sobie z obsługą już przy pierwszym uruchomieniu. Mimo iż mamy do czynienia z odchudzonym oprogramowaniem, to nie zabrakło najważniejszych funkcji. Strony można otwierać w kartach, pojawił się tryb incognito, możliwość dodawania stron do listy ulubionych, wyszukiwanie głosowe, a także tryb nocny.

Xiaomi Mint Browser znajdziecie w naszym katalogu. Przeglądarka dostępna jest na urządzenia z Androidem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)