Xiaomi MIUI 9.2: przegląd nowości w jednej z najlepszych modyfikacji Androida

Xiaomi MIUI 9.2: przegląd nowości w jednej z najlepszych modyfikacji Androida29.01.2018 19:55
Xiaomi MIUI 9.2: przegląd nowości w jednej z najlepszych modyfikacji Androida

Od publikacji naszego artykułu na temat nowości w MIUI 9.1 nie minął nawet miesiąc, a już redakcyjny Xiaomi Mi Max otrzymał aktualizację do MIUI 9.2.1. Nie jest ona jedynie garścią poprawek na zmiany zaprezentowane w grudniu i sama wnosi wiele nowego.

Ekran Przewodnika

Najbardziej rzucającą się w oczy nowość stanowi ekran Przewodnika, pomysł zapożyczony z iOS-a. Odtąd po po przesunięciu w prawo ekranu głównego, użytkownik będzie mógł uzyskać dostęp do konfigurowalnego ekranu z widżetami i przydatnymi skrótami: np. przycisk, który pozwoli jednym pacnięciem wyczyścić pamięć podręczną czy utworzyć notatkę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z iOS-a został także spatrzony sposób konfigurowania ekranu Przewodnika, jednak w odróżnieniu od systemu Apple, lista obsługiwanych widżetów jest w zasadzie pusta: do dyspozycji są tylko belki skrótów, notatek i kalendarza. Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce możliwości zostaną poszerzona, niemniej premierę ekranu Przewodnika w aktualnej formie należy raczej uznać za falstart.

Mi Mover

Nowy Mi Mover jest dostępny w ustawieniach smartfonu pod nazwą Przenoszenie danych. W nowym uproszczonym interfejsie wystarczy zdecydować, czy wykorzystywanego urządzenia eksportować dane, czy też je importować.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najważniejszą nowością w Mi Moverze w MIUI 9.2 jest ochrona przed błędami, jakie mogłyby wyniknąć w sytaucji nagłej utraty połączenie z Internetem, np. przy restarcie. Odtąd podczas przenoszenia danych automatycznie ustanawiane jest połączenie via hotspot, który umożliwi kontynuowanie migracji.

Zarządzanie pakietem danych

Na rozwijanej z góry ekranu menu skrótów i powiadomień pojawiła się nowa belka, która pokazuje ilość danych przesłanych przez sieć operatora w danym dniu oraz w miesiącu. Ale nowa belka ma nie tylko zadanie informacyjne – jest to także skrót do bardziej zaawansowanego menu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po jej kliknięciu użuytkownik zostaje przeniesiony do menu Użycie danych w Panelu Sterowania, gdzie może ustawić limit danych, ograniczyć ich zużycie (na przykład decydując, czy dana aplikacja ma się łączyć z Internetem przez sieć operatora czy przez Wi-Fi) oraz śledzić szczegóły zużycia danych przez każdą aplikację.

Poprawki i optymalizacja

Jak nietrudno się domyślić liczba mniejszych usprawnień jest znacznie dłuższa niż liczba nowości. Warto na niej zwrócić uwagę możliwość kalibrowania czujnika optycznego, który można teraz wykorzystać do poprawnego ustawienia czerni. Ponadto blokowanie aplikacji może także służyć ukrywaniu wiadomości od konkretnych programów. Z pełną listą nowości możecie zapoznać się na oficjalnym forum MIUI, skąd pobierzecie także ROM-y.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)