Xiaomi pracuje nad ładowarką 120W. Naładuje akumulator 4000 mAh w niespełna kwadrans

Xiaomi pracuje nad jeszcze szybszym ładowaniem /fot. GettyImages
Xiaomi pracuje nad jeszcze szybszym ładowaniem /fot. GettyImages
Arkadiusz Stando

10.06.2020 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o szybkim ładowaniu. Niektórzy producenci pracują nad ładowarkami o mocy 90 watów, inni 100 watów. Póki co to wszystko jednak faza testowa. Tymczasem w sieci nagle pojawiło się wideo przedstawiające ładowarkę o mocy 120 watów.

Około rok temu Xiaomi zaprezentowało ładowarkę Super Charge Turbo o mocy 100 watów. Chińczycy pokazali nagranie, na którym akumulator smartfona w pełni naładowano w zaledwie... 17 minut. Niestety nadal pozostaje wiele problemów technicznych, aby takie rozwiązanie wprowadzić w życie. Tak jak niedawno pisaliśmy, jest ich aż 5.100 watów nadal nie widać i nieprędko skorzystamy z takiej mocy. Tymczasem w chińskim serwisie społecznościowym Weibo pojawiło się nagranie przedstawiające... 120-watową ładowarkę (20V 6A). Jak widać prace rozwojowe trwają, pomimo, że nie pokonano jeszcze podstawowych przeszkód.

Biorąc pod uwagę, że 100-watowa ładowarka Super Charge Turbo naładuje baterię 4000 mAh w 17 minut, można się spodziewać, że 120-watowa skróci ten czas do mniej niż kwadransa.

Xiaomi 120W Charger hands on

Sam CEO Redmi kilka miesięcy temu wspominał w serwisie Weibo, że Super Charge Turbo bardzo szybko zmniejsza pojemność akumulatora. Tym samym, szybkie ładowanie nie ma najmniejszego sensu, nawet jeśli używane sporadycznie. Póki co musimy cieszyć się akumulatorami wspierającymi ładowarki o mocy 65 watów. Być może wkrótce pojawią się modele smartfonów, pozwalające na więcej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)