Xiaomi Super Charge Turbo – ładowarka o mocy 100 W. Akumulator 4000 mAh pełny w 17 minut

Xiaomi prezentuje możliwości ładowania Super Charge Turbo
Xiaomi prezentuje możliwości ładowania Super Charge Turbo
Oskar Ziomek

26.03.2019 11:02, aktual.: 26.03.2019 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Xiaomi ma nowy pomysł na przynajmniej częściowe rozwiązanie problemu krótkiego czasu pracy smartfonów na jednym ładowaniu. Do internetu trafił film prezentujący możliwości szybkiego ładowania nazwanego Super Charge Turbo. Maksymalna moc to 100 W, co pozwala naładować do pełna akumulator o pojemności 4000 mAh zaledwie w 17 minut. To 2 razy większa moc maksymalna, niż w przypadku i tak imponującej technologii Oppo Super VOOC.

Nagranie znaleziono w serwisie Weibo, gdzie umieścił je Lu Weibing, dyrektor generalny marki Redmi. Przypuszcza się więc, że jeśli rozwiązanie trafi do któregoś z nowych modeli Xiaomi, będzie to w pierwszej kolejności model właśnie w ramach budżetowej serii Redmi.

Xiaomi's 100W Super Charge Turbo fast charging technology demo

Na nagraniu widać, że 17 minut wystarcza do pełnego naładowania smartfona z akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Dla porównania, obok w tym samym czasie ładowano smartfon Oppo wykorzystujący ładowanie Super VOOC, którego maksymalna moc wynosi 50 W. W tym samym czasie urządzenie zdążyło naładować się tylko do 65 procent, a warto zaznaczyć, że jego akumulator ma mniejszą pojemność – 3700 mAh.

Xiaomi czasem także rozczarowuje

Jeśli opisywane szybkie ładowanie faktycznie trafi w pierwszej kolejności do któregoś z modeli Redmi, warto mieć na uwadze, że Xiaomi ostatnio w nietypowy sposób zarządza dostępnością produktów. Niedawno okazało się, że model Note 7 Pro nie będzie oficjalnie dostępny poza Chinami i Indiami. Dla wielu potencjalnych kupujących spoza tych regionów ta informacja okazała się sporym zaskoczeniem.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (72)
Zobacz także