Xiaomi wprowadza zestaw czujników do domu. Oto, co oferuje Mi Smart Sensor Set

Xiaomi wprowadza zestaw czujników do domu. Oto, co oferuje Mi Smart Sensor Set

fot. Xiaomi
fot. Xiaomi
05.02.2019 13:11, aktualizacja: 05.02.2019 17:22

W Polsce dostępny jest już nowy zestaw czujników Xiaomi, które mogą stać się ważnym elementem inteligentnego domu. Producent zdecydował się bowiem wprowadzić Mi Smart Sensor Set do sprzedaży. Zestaw składa się z inteligentnych i prostych w obsłudze czujników, których działanie można skonfigurować z innymi urządzeniami.

Mi Smart Sensor Set to: hub sterujący, dwa czujniki ruchu, dwa czujniki okien i drzwi oraz bezprzewodowy przełącznik. Konfiguracja urządzeń możliwa jest z poziomu aplikacji Mi Home, która dostępna jest na urządzenia z Androidem i iOS-em. To naprawdę interesująca propozycja, skierowana dla wszystkich osób, nie tylko fanów smartfonów Xiaomi i innych produktów chińskiego producenta..

Mi Smart Sensor Set – hub sterujący i zestaw czujników

Centrum zestawu jest hub sterujący Mi Smart Gateway 2, którego głównym zadaniem jest kontrolowanie pozostałych urządzeń. Ponadto, może pełnić funkcję lampy z paletą 16 milionów kolorów, których barwa może być dopasowana do aktualnej aktywności czy pory dnia. Dodatkowo, potrafi automatycznie uruchomić się nocą, gdy ktoś przejdzie obok. Sprawdzi się również w roli budzika lub dzwonka do drzwi. Urządzenie połączone jest z routerem przez Wi-Fi.

Obraz

Jak podaje producent, czujnik ruchu Mi Smart Motion Sensor, sprawdza się jako urządzenie zapewniające dodatkowe zabezpieczenie, jak również automatyczny przełącznik światła. Czujnik, w zależności od konfiguracji, może informować o tym, kiedy ktoś wchodzi do danego pomieszczenia lub nie pojawia się w nim od dłuższego, ustalonego wcześniej czasu.

Mi Smart Window&Door Sensor to natomiast czujniki kontrolujące otwarcie okien lub drzwi. Jeśliurządzenie pracuje w trybie alarmowym, a okno lub drzwi niespodziewanie zostaną otwarte, użytkownik natychmiast zostanie o tym poinformowany. Oczywiście możliwe jest skonfigurowanie urządzenia, aby wysyłało alert wyłącznie w określonych godzinach.

Mi Smart Motion Sensor
Mi Smart Motion Sensor

Kolejny elementem zestawu, czyli Mi Smart Wireless Switch, to bezprzewodowy przełącznik. Pozwala on na uruchomienie lub wyłączenie, jednym przyciskiem, wszystkich podłączonych do systemu aplikacji.

Mi Smart Sensor Set – cena i dostępność

Cały zestaw można kupić w autoryzowanych salonach Mi Store oraz na stronie mi-home.pl w cenie 369 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)