Xiaomi z ambitnymi planami rozwoju marki Redmi – nowy smartfon z flagowym procesorem

Pocophone F1.
Pocophone F1.

15.01.2019 10:15

Jednym z ciekawszych smartfonów 2018 roku jest Xiaomi Pocophone F1. Chińskiemu producentowi udało się zamknąć wydajność flagowego smartfonu w urządzeniu kosztującym nie więcej niż modele ze średniej półki. Niebawem może on doczekać się godnego następcy, chociaż wydanego pod inną marką.

Na początku stycznia pisaliśmy, że Xiaomi widzi potencjał w tanich smartfonach, więc Redmi staje się odrębną marką. Do tej pory skupiała ona przede wszystkim urządzenia z niskiej i średniej półki wydajnościowej. Jednakże niebawem może się to zmienić. Już pierwszy przedstawiciele marki, smartfon Redmi Note 7, zaskoczył imponującą kamerą 48 MP. Natomiast w planach jest wydanie kolejnego Redmi, ale tym razem z topowym procesorem Qualcomma.

Lei Jun, dyrektor generalny Xiaomi, w komentarzu opublikowanym w serwisie Weibo zdradził, że Note 7 nie jest flagowym przedstawicielem marki Redmi. Chińska firma rozważa bowiem wydanie modelu Redmi ze Snapdragon 855. Niestety, nie poznaliśmy pozostałych szczegółów na temat nowego smartfonu. Jednakże, przynależność do marki Redmi, sugeruje, że wśród zalet znajdzie się naprawdę niska cena.

Możliwe, że podobnie jak Pocophone F1, nowy Redmi będzie nastawiony przede wszystkim na topową wydajność. Postawienie na Snapdragona 855 może odbyć się kosztem użytych materiałów, jakością ekranu czy zdjęć. Pozwoli to na zachowanie możliwie jak najniższej ceny, mimo zastosowania wydajnego i dość drogiego procesora. Urządzenie może być kierowane głównie dla graczy.

Warto zauważyć, że marka Pocophone nie znika. W związku z tym, wprowadzenie Redmi z flagowym procesorem, może sprawić, że dwa smartfony z portfolio Xiaomi będą ze sobą rywalizować. Prawdopodobnie różnica między nowym Redmi i następcą Pocophone’a F1 będzie znikoma.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)