Yaf(a)Ray3.3.0

WindowsGrafikaModelowanie 3DYaf(a)Ray
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Yaf(a)Ray (Yet Another Free Raytracer) to rozbudowany raytracer obsługiwany z linii poleceń. Dedykowany jest do współpracy z pozbawionymi raytracera programami do modelowania, jak Blender (który od dłuższego czasu wykorzystuje go domyślnie do renderowania obrazu) czy Wings 3D.

Yaf(a)Ray to multiplatformowa aplikacja, która na podstawie uprzednio przygotowanego opisu sceny tworzy jej wizualną reprezentację (rendering metodą śledzenia promieni). Yaf(a)Ray to projekt otwarty o modularnej budowie, który obecnie obsługuje szereg zaawansowanych algorytmów wspomagających śledzenie promieni (oświetlenie przestrzenne, oświetlenie ze sfery nieba, HDRI, kaustyki, głębię obrazu czy subtelne efekty rozmycia obrazu za szkłem matowym).

Dzięki otwartemu kodowi i kompletnemu API (specyfikacja komunikacji programów zewnętrznych z rdzeniem YafRay'a) Yaf(a)Ray został zintegrowany z takimi aplikacjami jak Blender, Wings 3D czy MakeHuman.

Udostępnij
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.34 oceny
Twoja ocena
ProducentYafRay Staff
Liczba pobrań13 182
Data aktualizacji28 mar 2018
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)