Yahoo Aviate Launcher ikona

Yahoo Aviate Launcher

AndroidNarzędziaInne narzędziaYahoo Aviate Launcher
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Aviate to program uruchomieniowy stworzony przez firmę ThumbsUp Labs, a następnie przejęty przez Yahoo. Cechuje się on niezwykłą prostotą, a także uczeniem się zachowania użytkownika i automatycznym dopasowywaniem do jego potrzeb. Nie oferuje wielu funkcji znanych z innych launcherów skupiając się na wygodzie użytkowania.

Po uruchomieniu aplikacja wykonuje analizę działania użytkownika, określa, które z aplikacji są przez niego najczęściej wykorzystywane i wymagają szczególnej uwagi. Jeżeli wybór nie będzie trafny, możliwe jest samodzielne wybranie takich aplikacji. Użytkownik dodatkowo wybiera obszary swoich zainteresować, w ramach których mają zostać pogrupowane aplikacje. Cały ekran zmienia się w zależności od pory dnia i czynności wykonywanych przez użytkownika. Aviate dostosowuje się do otoczenia, oferując np. aplikacje przydatne w domu, w szkole, w pracy lub podczas zakupów. Ekran główny pozwala na zmianę tapety i dodawanie widgetów, najważniejsze funkcje skupione są jednak po lewej i prawej stronie.

Z lewej znajduje się swoisty asystent. Aplikacja wyświetla tam informacje pogodowe, wydarzenia z kalendarza, oraz najważniejsze aktualności ze świata. Użytkownik może dodawać kolekcje aplikacji według tematyki (np. rozrywka, sport, narzędzia), oraz dodatkowe widgety. Dalsze przesuwanie w lewą stronę pozwala na wybór przestrzeni roboczej. Aviate udostępnia ekran dotyczący danego dnia, poruszania się (informacje nawigacyjne), słuchania muzyki, pracy, oraz wydarzeń odbywających się w pobliżu. Prawa strona to wybrane w kreatorze grupy aplikacji posegregowane według częstotliwości użycia. Jako, że aplikacja nie posiada typowego ekranu-listy aplikacji, ich kompletny, alfabetyczny spis znaleźć można w dalszej części.

Nawet ustawienia zostały zrealizowane według tego samego pomysłu i w zasadzie wyświetlają kolejny ekran roboczy, tyle że zawierający skróty do aplikacji narzędziowych, informacji o stanie baterii, oraz opcje dostosowujące Aviate. Użytkownik może zmienić skórkę, oraz paczkę ikon. W przypadku chęci korzystania z asystenta, zalecane jest skonfigurowanie lokalizacji domowej i pracy. Aplikacja jest udostępniana za darmo, nie wyświetla żadnych reklam.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
ProducentYahoo! Inc.
Liczba pobrań648
Data aktualizacji19 maj 2017
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Yahoo Aviate Launcher ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)