YouTube ma nowe logo. Spore zmiany w samym serwisie i aplikacjach

Strona głównaYouTube ma nowe logo. Spore zmiany w samym serwisie i aplikacjach
29.08.2017 17:20
YouTube ma nowe logo. Spore zmiany w samym serwisie i aplikacjach

YouTube mimo swej ogromnej popularności, nigdy nie był serwisem, który w kwestii interfejsu ochoczo podążał za trendami. Wręcz przeciwnie, latami największy serwis wideo, także po przejęciu przez Google, wyglądał na przestarzały. Zmienia się to na naszych oczach, a twarzą tych zmian jest nowe logo. Jest to pierwsza taka modyfikacja od 12 lat.

Nowe logo YouTube w pełnej okazałości.
Nowe logo YouTube w pełnej okazałości.

Nie można mówić o rewolucji pod względem wzornictwa: czerwony kształt naśladujący stary telewizyjny kineskop przeniósł się zza części Tube przed YouTube i zyskał przycisk play. Oczywiście nowy logotyp to dopełnienie znacznie dalej idących zmian w samym serwisie i jego aplikacjach.

YouTube: What will you watch next?

W samej aplikacji mobilnej pojawiła się długo oczekiwania funkcja oglądania filmów nagranych pionowo. Na nic zdały się, jak widać, lata nawoływań, by zachowywać poziomą orientację – w końcu to największy serwis wideo w Internecie musiał się ugiąć przed nawykami użytkowników.

350203826374404033
350203826374469569

Zmiany pojawią się także w na youtube.com. Od dłuższego czasu testować można tam wariant Material Design, a także tryb nocny. Wygląda na to, że aktualizacja jest udostępniania falowo i trafi do części użytkowników nieco później: w naszym przypadku na Chromie można korzystać już odświeżonego wyglądu, natomiast w Operze wciąż wykorzystywany jest stary.

Jakie są Wasze wrażenia odnośnie małej rewolucji na tym – przynajmniej pod względem tradycji – raczej konserwatywnym serwisie?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)