YouTube na Androidzie TV z pozornie ukrytymi funkcjami. Aktualizacja dodała nowe opcje

YouTube na Androidzie TV dostał aktualizację
YouTube na Androidzie TV dostał aktualizację
Oskar Ziomek

07.05.2019 17:22, aktual.: 02.10.2020 10:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja YouTube w systemie Android TV znanym z nowoczesnych telewizorów i przystawek dostała niedawno aktualizację, która dodała do oprogramowania przydatną, ale pozornie ukrytą funkcję. Chodzi o dodatkowe menu umożliwiające dodawanie materiałów do list odtwarzania i "odkładanie na później", co od dłuższego czasu jest dostępne choćby na desktopach czy smartfonach.

O szczegółach informuje serwis 9to5Google, który zwraca uwagę na nowe menu wyświetlające się po dłuższym przyciśnięciu miniatur z filmami w aplikacji YouTube. Takie działanie skutkuje od niedawna wysunięciem dodatkowego menu, gdzie można odłożyć materiał do późniejszego oglądania, dodać go do istniejącej playlisty lub zasugerować aplikacji, że nie jest interesujący, co przyda się w kontekście ekranu z rekomendacjami.

Nowe menu w aplikacji YouTube na telewizorach, źródło: 9to5mac.
Nowe menu w aplikacji YouTube na telewizorach, źródło: 9to5mac.

Android TV podczas Google I/O 2019

Warto zwrócić uwagę, że nowość nie jest jeszcze dostępna dla każdego. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ aktualizacje aplikacji Androida najczęściej nie trafiają do wszystkich użytkowników w tym samym czasie. Nowa funkcja może być także zapowiedzią dalszych zmian, które być może zostaną przybliżone podczas zaczynającej się lada moment konferencji Google I/O 2019.

W ubiegłym roku podczas spotkania nie zabrakło informacji o odświeżonym systemie Android TV i nowym podejściu do wyświetlania rekomendacji. W tym samym czasie zapowiedziano także soundbar z wbudowanym Asystentem Google i właśnie systemem Android TV. Co ciekawe, długo po zapowiedzi urządzenie nie pojawiało się na rynku. Nie można wykluczyć, że kolejne informacje w tym kontekście poznamy jeszcze dzisiaj, podczas prezentacji otwierającej Google I/O.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)