YouTube obiecał zmiany weryfikacji kanałów i już się z nich wycofuje

YouTube obiecał zmiany weryfikacji kanałów i już się z nich wycofuje
YouTube obiecał zmiany weryfikacji kanałów i już się z nich wycofuje

21.09.2019 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube w piątek obiecał zmiany w procesie weryfikacji kanałów. Kryteria miały zostać zaostrzone, a wielu twórców straciłoby ważną plakietkę. W sobotę YouTube wycofał się z większości obietnic.

YouTube nikomu nie zabierze plakietki

YouTuberzy, których kanały zostały już zweryfikowane, nie stracą swoich odznak. Ponadto wciąż każdy kanał, który kiedykolwiek w historii przekroczy 100 tys. subskrybentów, będzie mógł starać się o weryfikację i odznakę. W zasadzie wszystkie kluczowe założenia z piątku zostały wycofane.

Właściwie została tylko jedna zmiana w kryteriach weryfikacji. Od teraz YouTube będzie dokładniej sprawdzał kanały ubiegające się o odznakę. Komisja w końcu przyłoży się do sprawdzania autentyczności materiałów.

Zmiany zostały źle przyjęte

Propozycja zmian została źle przyjęta przez YouTuberów i członków społeczności. Proponowane w piątek zasady weryfikacji podcinały skrzydła wschodzącym gwiazdom. Szeregowy YouTuber nie miałby szans, by zabłysnąć (i tak niewielu się to udaje). Weryfikacja miała być dostępna tylko dla uznanych marek i celebrytów. Bez weryfikacji kanału trudniej zdobyć popularność, a bez popularności nie da się dostać weryfikacji. I co teraz?

Susan Wojcicki kierująca YouTubem przeprosiła za ten pomysł i przyznała, że coś zostało przegapione. Weryfikacja nie będzie ograniczać się tylko do marek i gwiazd. Popularni YouTuberzy znów mogą liczyć na ochronę i prestiż, jaki daje odznaka.

Nowa reprezentacja wizualna weryfikacji zostanie wprowadzona w przyszłym roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)