YouTube poprawia menu. Zmiana w smartfonach

YouTube poprawia menu. Zmiana w smartfonach

YouTube
YouTube
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek
01.10.2023 14:48, aktualizacja: 01.10.2023 16:15

YouTube testuje odświeżone menu w mobilnej aplikacji. W miejscu Biblioteki znajduje się nowa karta z awatarem użytkownika, gdzie przeniesiono logowanie do kont i zarządzanie własnym kanałem. To wygodniejsze rozwiązanie - skupia wszystkie dane użytkownika w jednym miejscu aplikacji.

YouTube testuje odświeżone menu w aplikacji mobilnej - wynika z doniesień serwisu 9to5Google. Zmiany dotyczą dolnego paska, na którym w miejscu Biblioteki pojawia się karta "Ty" z awatarem użytkownika. Dostępne opcje po kliknięciu to w praktyce skupione w jednym miejscu funkcje, które wcześniej były dostępne we wspomnianej Bibliotece oraz po dotknięciu awataru w górnej części ekranu aplikacji YouTube.

Użytkownik ma tu więc dostęp do skrótów pozwalających przełączyć się na inne konto YouTube, przejść do zarządzania kontem Google, włączyć tryb incognito, przeglądać historię, playlisty, własne filmy, pobrane (w przypadku abonamentu Premium) oraz klipy. Można stąd również szybko przejść na własny kanał YouTube i dalej zarządzać jego elementami, choć więcej opcji w tym zakresie dostępnych jest oczywiście w aplikacji YouTube Studio.

Odświeżony interfejs YouTube'a
Odświeżony interfejs YouTube'a© 9to5Google

Serwis 9to5Google dostał jak na razie tylko jedno zgłoszenie wskazujące, że YouTube wprowadza nowy wygląd - stąd założenie, że to tylko forma testów A/B. Niewykluczone jednak, że Google po prostu wprowadza nowy wygląd menu w aplikacji u wszystkich, z tym, że - jak zwykle - proces podzielony jest na etapy i minie jeszcze trochę czasu, nim każdy użytkownik zobaczy nowy interfejs aplikacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)