YouTube walczy ze skrajnymi poglądami. Weryfikacja kanału będzie trudniejsza (aktualizacja)

YouTube walczy ze skrajnymi poglądami. Weryfikacja kanału będzie trudniejsza (aktualizacja)

YouTube pomoże artystom, zmniejszy zasięg kłamców
YouTube pomoże artystom, zmniejszy zasięg kłamców
20.09.2019 15:48, aktualizacja: 21.09.2019 15:46

YouTube zmieni zasady wybierania wartościowych kanałów. Niebawem sporo z nich straci odznakę zweryfikowanego. To wynik zaostrzenia regulaminu.

YouTube pomaga twórcom

YouTube zmienia zasady weryfikacji kanałów, by pomóc twórcom, celebrytom, organizacjom i markom. Dzięki zmianom łatwiej będzie odróżnić oficjalne kanały od tych publikujących skróty, fragmenty lub kopie materiałów. Ponadto kanały zweryfikowane na nowych zasadach dostaną nowy wygląd strony, by jeszcze lepiej się wyróżniały.

Tak wygląda obecnie plakietka zweryfikowanego kanału na YouTube
Tak wygląda obecnie plakietka zweryfikowanego kanału na YouTube

YouTube wyjaśnia, że odznaka zweryfikowanego kanału była przez oglądających filmy uważana za dowód zatwierdzenia kanału przez ekipę YouTube'a, mimo że jej cel jest inny. Odznakę mógł uzyskać każdy kanał, którego grono subskrybentów przekroczyło 100 tys.

YouTube walczy z ekstremistami

Decyzja o zmianach zapadła tuż po tym, jak przedstawiciele firm Google, Facebook i Twitter stanęli przed Kongresem USA. Celem było ustalenie metod zapobiegania szerzeniu skrajnych poglądów w mediach społecznościowych. Choć platformy zostały oczyszczone z zarzutów po masakrze w San Bernardino, lepiej zapobiegać niż szukać winnych po tragedii. Każdy z obecnych musiał przedstawić swój projekt walki z ekstremizmem. YouTube już zaczął wprowadzać zmiany w życie. Facebook wiosną rozpoczął walkę z białymi nacjonalistami.

YouTube zapowiada, że będzie się lepiej przyglądać popularnym kanałom. Przyznawanie odznaki za 100 tys. subskrybentów działało, gdy platforma była mała, ale przy obecnym rozmiarze społeczności jest to bezsensowne. Na blogu YouTube'a czytamy:

Nasze nowe kryteria nadają priorytet weryfikacji znaczących kanałów, które naprawdę potrzebują dowodu autentyczności. Będziemy sprawdzać wiele cech kanału, by zdecydować, czy spełnia więcej kryteriów.

Te kryteria to przede wszystkim powiązanie właściciela kanału z prezentowaną treścią. To powinno zmniejszyć widoczność filmów dezinformujących i podszywanie się pod innych. YouTube sprawdzi też historię twórcy i jego otoczenie, by upewnić się, że kanał jest wiarygodny.

Kanały, które stracą odznakę, zostaną poinformowane o tym e-mailem.

Aktualizacja

Nowe zasady zostały ostro skrytykowane przez społeczność. YouTube już następnego dnia wycofał się z większości propozycji. Przede wszystkim odznaka będzie nadal dostępna dla wszystkich YouTuberów, ale kanały będą lepiej badane.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (133)