Z Androida Auto można już korzystać bez przewodów, wkrótce większa dostępność

Z Androida Auto można już korzystać bez przewodów, wkrótce większa dostępność

13.04.2018 18:47

Z Android Auto można korzystać na dwa sposoby – używanie wyłącznie na smartfonie lub podłączenie się do samochodu, aby interfejs oprogramowania Google wyświetlić na ekranie systemu multimedialnego. Wreszcie druga metoda nie wymaga użycia kabla, chociaż obecnie tylko na wybranych smartfonach.

Zmiany wprowadzone do Android Auto w połowie lutego sugerowały, że niebawem aplikacja pozwoli na bezprzewodową komunikację z samochodem, a kabel USB stanie się zbędny. Na wprowadzenie tej funkcji nie musieliśmy długo czekać, bowiem trafiła właśnie na pierwsze smartfony.

Serwis Android Police. informuje, że aplikacja Android Auto może teraz łączyć się za pośrednictwem Wi-Fi. Obecnie możliwość bezprzewodowej komunikacji zarezerwowana jest dla urządzeń z linii Nexus i Pixel (Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Nexus 5X oraz Nexus 6P). Ponadto trzeba mieć zainstalowaną aplikację w wersji 3.1 lub nowszą i pierwsze połączenie musi odbyć się za pośrednictwem kabla USB. Po pierwszym sparowaniu smartfonu z system samochodu i skonfigurowaniu połączenia, odblokowana zostanie możliwość bezprzewodowej komunikacji.

Obraz

W przypadku urządzeń innych niż Nexus i Pixel trzeba będzie trochę poczekać. Obecnie mają trwać prace z producentami sprzętu, aby umożliwić połączenie za pośrednictwem Wi-Fi. Warto podkreślić, że możliwość bezprzewodowego połączenia jest jedną z bardziej wyczekiwanych funkcji. W nowych samochodach wyposażonych w półkę do indukcyjnego ładowania, komunikacja bezprzewodowa odczuwalnie podnosi komfort korzystania z Android Auto, bez rezygnacji z opcji ładowania akumulatora smartfonu.

Z Android Auto można korzystać na samym smartfonie. W związku z dużym zainteresowaniem przygotowaliśmy poradnik, w którym przedstawiliśmy możliwości Android Auto na smartfonie oraz podaliśmy działające polskie komendy. Aplikacja wciąż nie jest oficjalnie dostępna w Polsce, ale znajdziecie ją w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)