Za tydzień HopeIT – wrocławski hackaton w słusznej sprawie

Za tydzień HopeIT – wrocławski hackaton w słusznej sprawie

19.10.2017 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zostało już tylko 7 dni do startu charytatywnego hackathonu HopeIt. Programiści z całej Polski spotkają się we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych, gdzie w 24 godziny mają stworzyć prototyp aplikacji wpierającej działalność fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. To ostatni moment, żeby dołączyć do wydarzenia, stworzyć innowacyjne rozwiązanie i powalczyć o atrakcyjne nagrody.

Jeśli macie ochotę wziąć udział w hackatonie, ale nie udało wam się zebrać drużyny, nic straconego. Macie jeszcze 2 dni na rejestrację, a resztę zespołu możecie znaleźć na Facebooku. Warto spróbować swoich sił w słusznej sprawie.

Najlepsze światowe osiągnięcia zainspirowały pomysłodawców HopeIT do stworzenia inicjatywy, która ma zapoczątkować nowy trend w zakresie współpracy sektora IT i NGO. Organizatorzy chcą, aby nowoczesna technika wspierała rozwój sektora organizacji pożytku publicznego. W Polsce działa 20 tys. fundacji i 100 tys. stowarzyszeń, z których większość potrzebuje wsparcia technologicznego, aby dalej rozwijać swoją działalność.

Dlatego podczas HopeIT ma powstać prototyp rozwiązania usprawniającego procesy crowdfundingowe oraz tworzącego platformę stałego kontaktu z darczyńcami. Pierwszym beneficjentem będzie fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, ale projekt ma zostać udostępniony także innym chętnym, wraz z kodem źródłowym. Udział w takich projektach jest bardzo rozwojowy, daje szanse na stworzenie od podstaw rozwiązania spełniającego konkretne wymagania, a także znalezienia osób, które krytycznym okiem spojrzą na kod i zrobią fachowy code-review. Poza tym zaangażowanie specjalistów IT w inicjatywy tego typu jest doceniane przez pracodawców.

Obraz

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy do 20 października zarejestrować się na hopeit.pl. Zespoły podczas hackathonu powalczą także o atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów wydarzenia. W puli znajduje się bon o wartości 10 tys. zł do wykorzystania na zakup sprzętu i oprogramowania w Media Markt, możliwość zaprezentowania pomysłu podczas jednej z najważniejszych konferencji IT – code::dive – oraz koordynacja dalszego rozwoju aplikacji w open source i kierowanie projektem o społecznym charakterze.

Hackaton odbędzie się we Wrocławiu 27 - 28 października. Rejestracja ruszy w piątek o 14:00, kodowanie rozpocznie się o 17:00, a na zakodowanie prototypu zespoły będą miały 24 godziny. Wyniki poznają w sobotę o 22:00. W planach jest też mnóstwo kawy i darmowa pizza.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)