Za tydzień nowy wygląd Firefoksa 4 dla Mac OS X

Za tydzień nowy wygląd Firefoksa 4 dla Mac OS X

15.07.2010 15:21, aktualizacja: 15.07.2010 16:10

Za tydzień, najprawdopodobniej 22 lipca, Mozilla wprowadzi kolejną, drugą już betę Firefoksa 4. Użytkownicy systemu Mac OS X będą mogli skorzystać z odświeżonego interfejsu przeglądarki.

Obecnie nowy wygląd Firefoksa 4 dostępny jest dla osób korzystających z systemu Windows (jeśli nie liczyć wydań nocnych). Zmiany w interfejsie dotyczą między innymi kart, które wyświetlane są nad zakładkami i paskiem adresowym przeglądarki. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca w pasku narzędziowym. Zdaniem Mozilli takie poprawki są związane ze ogólnym trendem dotyczącym większości obecnych na rynku przeglądarek internetowych. Podobny wygląd dostępny jest już w Operze czy Google Chrome. Co ciekawe, zrezygnował z niego Apple, który po próbach z odmiennym ustawieniem kart w Safari 4 beta powrócił do wcześniejszego interfejsu programu.

Według planów Mozilli Firefox 4 beta 2 będzie wyposażony w nową funkcję - animacje w CSS. Pojawią się też zapewne poprawki wykrytych błędów. Wersja kandydująca do wydania przeglądarki ma ukazać się w październiku tego roku. Nowy Firefox będzie błyskawicznie wczytywać strony internetowe, obsługiwać HTML5, pozwoli także użytkownikom na większą kontrolę nad przeglądarką.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)