WindowsGryPrzygodoweZaginięcie Ethana Cartera

Zaginięcie Ethana Cartera

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Zaginięcie Ethana Cartera to pierwsza gra w dorobku rodzimego studia The Astronauts założonego przez Adriana Chmielarza będącego wcześniej jednym z szefów People Can Fly, czyli ekipy mającej na koncie strzelankę Painkiller.

Zaginięcie Ethana Cartera jest przygodówką z perspektywy pierwszej osoby, której autorzy inspirowali się gatunkiem weird-fiction, a także dziełami Raymonda Chandlera, Algernona Blackwooda, Stefan Grabińskiego i H. P. Lovecrafta. Wcielamy się w postać Paula Prospero, czyli detektywa dysponującego paranormalnymi zdolnościami, który otrzymuje list od tytułowego chłopca. Próbując rozwikłać sprawę mężczyzna trafia do Red Creek Valley.

Zaginięcie Ethana Cartera daje graczom ogromną swobodę działania i oferuje nieliniowy przebieg kampanii ukazującej losy zaginionego chłopca i jego rodziny. W trakcie zabawy będziemy korzystać z umiejętności Paula Prospero, który może na przykład kontaktować się ze zmarłymi czy też przechodzić przez portale. Wszystko po to, by zebrać wskazówki i odtworzyć wydarzenia w porządku chronologicznym.

W grze Zaginięcie Ethana Cartera na uwagę zasługuje nietypowe podejście do zagadek logicznych. Po zlokalizowaniu danej wskazówki na ekranie zobaczymy powiązane z nią słowa, które naprowadzą nas na rozwiązanie łamigłówki. Niektóre zagadki są dość trudne, ale z innymi powinniśmy poradzić sobie bez większych problemów, bo Zaginięcie Ethana Cartera kładzie nacisk na historię, a nie wymagającą rozgrywkę.

Zaginięcie Ethana Cartera wykorzystuje technikę fotogrametrii, dzięki której zeskanowano prawdziwe lokacje i umieszczono je w grze. Dla przykładu most kolejowy widoczny prawie na samym początku rozgrywki znajduje się tak naprawdę nieopodal miasta Plichowice w województwie dolnośląskim (okolice Gliwic i Rybnika).

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań583
Data aktualizacji31 paź 2018
System operacyjnyWindows
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)