Zakaz sprzedaży Worda wstrzymany

Zakaz sprzedaży Worda wstrzymany

04.09.2009 17:48, aktualizacja: 04.09.2009 21:01

W sierpniu Sąd dla Wschodniego Dystryktu Teksasu nakazał firmie Microsoft zaprzestanie sprzedaży programu Word z uwagi na naruszanie praw patentowych. Microsoft zdecydował się odwołać od decyzji sądu i osiągnął tymczasowy sukces.

Pozew do sadu złożyła firma i4i z siedzibą w Toronto. Według niej Microsoft naruszył patent uzyskany w 1998 roku dotyczący niestandardowego formatowania XML. Teksaski sąd orzekł, że Microsoft ma wstrzymać sprzedaż Worda, wcześniej orzeczono wypłatę 200 mln dolarów odszkodowania.

Microsoft odwołał się od wyroku oraz złożył wniosek o wstrzymanie wykonania wyroku do czasu zakończenia postępowania odwoławczego. Federalny Sąd Apelacyjny przychylił się do wniosku firmy Microsoft, tym samym 10 października nadal na amerykańskich półkach sklepowych znaleźć będzie można pakiety Office i Worda.

To oczywiście nie koniec batalii. Kolejna rozprawa odbędzie się 23 września, wówczas Microsoft wytoczyć ma działa, które pozwolić mają zachować obecną postać Worda. Firma będzie próbowała podważyć zarzuty związane z celowym wykorzystaniem patentu, być może również samo naruszenie patentu. Wyniki prawnego starcia są niezwykle istotne dla korporacji, jeśli prawnicy Microsoftu nie staną na wysokości zadania może dojść do zubożenia Worda o funkcje związane z otwieraniem plików .XML, co mogłoby negatywnie wpłynąć na atrakcyjność produktu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)