Zaktualizowany Parted Magic 5.6

Wojciech Cybulski

14.10.2010 20:17, aktual.: 17.10.2010 00:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest już dostępna kolejna wersja Parted Magic - specjalistycznej dystrybucji Linuksa przeznaczonej do diagnostyki i zarządzania dyskami.

Parted Magic jest przydatnym zbiorem narzędzi umożliwiających przeprowadzanie wielu operacji na dyskach, w tym dokonywanie zmian na partycjach bez utraty zgromadzonych danych. Wydanie 5.6 bazuje na jądrze 2.6.35.7 i zawiera aplikację GParted w wersji 0.6.4. Ponadto dystrybucja została wyposażona w sterowniki dla układów graficznych NVIDIA i narzędzie Systester przeznaczone do testowania stabilności komputera. Twórcy zaktualizowali również wszystkie pakiety wchodzące w skład Parted Magic i usunęli błędy odkryte w poprzednim wydaniu. Wprowadzono także domyślne hasło dla konta root - ma to ułatwić zaawansowanym użytkownikom korzystanie z dostępu SSH.

Parted Magic jest dystrybucją LiveCD, która uruchamia się bezpośrednio z płyty CD i nie wymaga instalacji lub kopiowania jakichkolwiek plików na dysk. Najnowszą wersję można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)