Zamiana mowy na pismo i odwrotnie: teraz w grach na Xboxie i Windowsie

Strona głównaZamiana mowy na pismo i odwrotnie: teraz w grach na Xboxie i Windowsie
16.03.2017 12:54
Zamiana mowy na pismo i odwrotnie: teraz w grach na Xboxie i Windowsie
bEiiOhDW

Do konsoli Xbox One oraz Windowsa 10 na komputerach osobistych trafia właśnie nowa funkcja, pozwalająca graczom na bieżąco zamieniać wypowiadane zdania w pisany tekst i na odwrót. Ma to ułatwić komunikację w grach w sytuacjach, kiedy któryś z graczy nie dysponuje mikrofonem lub nie chce zagłuszać otoczenia swoimi okrzykami i woli korzystać z pisanej wersji czatu. Mówimy więc o pewnego rodzaju pomoście pomiędzy komunikacją głosową, a pisaną.

bEiiOhDp

Funkcja już teraz powinna działać, jednak w tym wszystkim kryje się pewien haczyk: transkrypcja jest póki co dostępna wyłącznie dla gry Halo Wars 2. Wszystko wskazuje zatem na to, że obsługę tłumaczeń mowy na pismo i odwrotnie, każdy tytuł będzie musiał wspierać indywidualnie, a co za tym idzie – funkcja nie znajdzie zastosowania w ogólnych czatach grupowych, na przykład w trybie Party Chat w Xboxie.

Naturalnie trudno przy tym oczekiwać, że działanie będzie idealne. Sam Microsoft przyznaje, że skuteczność transkrypcji zależy od wielu czynników, w tym choćby hałasu otoczenia osoby, która się wypowiada. Zgodnie z oficjalną informacją, o ile dysponujemy jedyną obsługiwaną obecnie grą, z funkcji już teraz można korzystać.

W tym celu, w przypadku Xboxa One konieczne będzie jej aktywowanie w Ułatwieniach dostępu w ustawieniach, zaś na komputerze z Windowsem 10 w ogólnych ustawieniach aplikacji Xbox. Warto jednak pamiętać, że musimy dysponować najnowszą wersją programu, natomiast w obliczu ostatnich problemów z łatkami, o ile mamy taką możliwość, aktualizację komputera może być warto odłożyć na później.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEiiOhEn