Zaświadczenia prosto do domu. Praktyczna funkcja w Twój e‑US

Twój e-US
Twój e-US
Źródło zdjęć: © gov.pl
Wojciech Kulik

06.09.2023 14:30, aktual.: 06.09.2023 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzięki platformie e-Urząd Skarbowy uzyskiwanie zaświadczeń może być szybkie i proste. Ministerstwo Finansów postanowiło przypomnieć o tym, publikując nowy, trwający nieco ponad minutę materiał wideo.

Na profilach społecznościowych Ministerstwa Finansów pojawił się krótki spot. Pokazuje on, jak łatwo można uzyskać zaświadczenie o dochodach lub o niezaleganiu w podatkach, wykorzystując do tego platformę e-Urząd Skarbowy.

Jak uzyskać zaświadczenie przez internet?

Po zalogowaniu się na stronie www.podatki.gov.pl należy wyrazić zgodę na doręczenie elektroniczne w Twój e-US. To pozwoli na wysyłanie i otrzymywanie pism przez internet. Następnie należy złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia, jakiego potrzeba.

Możemy liczyć na powiadomienia SMS-owe lub za pomocą poczty e-mail, gdy tylko w systemie pojawi się pismo. Stamtąd można pobrać zaświadczenie w formie elektronicznego dokumentu (z pieczęcią Szefa KAS), którego moc prawna jest taka sama, jak w przypadku dokumentu papierowego. Oczywiście jego wydanie jest całkowicie bezpłatne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zaświadczenia o dochodach w Twój e-US

Korzystając z platformy e-Urząd Skarbowy możliwe jest uzyskanie zaświadczenia o dochodach (ZAS-DF oraz ZAS-DFU), a także zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzającego stan zaległości (ZAS-W).

Platforma e-Urząd Skarbowy pozwala załatwiać sprawy przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu, dopasowywania się do godzin otwarcia urzędu czy tracenia czasu w kolejkach do okienka.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)