Zmiany na oficjalnej stronie Kubuntu

Zmiany na oficjalnej stronie Kubuntu

30.07.2010 11:45, aktualizacja: 30.07.2010 12:12

Wprowadzono właśnie nową wersję oficjalnej strony internetowej Kubuntu. Ma być ona bardziej dostosowana do ostatniego wydania Ubuntu 10.04, którego Kubuntu jest pochodną.

Metamorfozę przeszła już wcześniej oficjalna strona systemu Ubuntu. Informowaliśmy o tym pod koniec maja. Na witrynie pojawił się wówczas nowy układ, a także więcej wiadomości i porad na temat tej dystrybucji Linuksa. Teraz przyszła pora na stronę Kubuntu. Jej twórcy nie tylko odświeżyli wygląd witryny, ale również wprowadzili szereg poprawek mających uprościć nawigację, a także zmian w zamieszczanych wiadomościach. Użytkownicy mają teraz dużo łatwiej wyszukiwać interesujące ich informacje na temat systemu.

Trudno nie zauważyć, że wyglądem strona Kubuntu zbliżona jest do witryny systemu Ubuntu. Wprowadzono podobny układ graficzny z dużym, automatycznie zmieniającym się zdjęciem w centrum strony, a także krótkimi odsyłaczami do poszczególnych działów. Zmiany dotknęły również fora Kubuntu, na których można nawiązać kontakt z innymi użytkownikami tego systemu. Poprawki w witrynie strony są częścią szerszego projektu mającego na celu stworzenie przejrzystej bazy informacyjnej dla internautów, a także promującego Ubuntu i Kubuntu jako przyjazne dla użytkowników dystrybucje Linuksa

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)